ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     15 MAYIS 2021 , CUMARTESİ

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

ÇEVRE DANIŞMANLIK ASGARİ ÜCRET

Odamız uzun süredir Çevre Danışmanlık Hizmetleri`nde yaşanan sorunlara çözümler üretmek adına çalışmalar yapmaktadır. Bu kapsamda danışmanlık hizmeti faaliyetlerinin ücretlendirilmesinde sorunlar olduğu, fiyatların oldukça düşük olduğu ve hizmet kalitesini olumsuz etkilediği, çevre mühendislerinin çalışma koşulları ve özlük haklarında sorunlar yarattığı, meslektaşlarımız ve firmalar ile tespit edilmiştir. Firma temsilcilerinin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı temsilcilerinin de katıldığı toplantılar düzenlenmiş, meslektaşlarımızın da görüşleri alınarak  ilk kez  2012 yılında  Odamız tarafından yayımlanan asgari fiyat tarifesi güncellenmiştir.

 

2018 yılının başında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü` nün talebi üzerine, Oda Yönetim Kurulumuz ile konu hakkında tekrar görüşme yapılmıştır.  Bu kapsamda oluşturulan asgari fiyat tarifesi  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü`ne iletilmiştir.

 

Odamız söz konusu ücret tarifesinin takibi konusunda sorumluluk almaya hazır olduğunu her platformda birçok defa dile getirmiştir. Deneyimler ve çevre danışmanlık firmalarının, meslektaşlarımızın ve Bakanlığın görüşleri doğrultusunda Odamız tarafından her yıl güncellenecek olan fiyat tarifesinin yapılacak olan bir mevzuat düzenlemesi ile zorunlu hale getirilmesinde yarar olacağı görüşünü bir kez daha paylaşmak istiyoruz.

 

Firmaların ve meslektaşlarımızın asgari fiyat tarifesine sahip çıkmasına büyük ihtiyaç olduğunu da yine belirtmek isteriz.

 

Saygılarımızla,

 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

13. Dönem Yönetim Kurulu 

 

 

Odamız tarafından hazırlanan Çevre Danışmanlık Hizmetleri 2020 Yılı Fiyat Tarifesine aşağıdaki dosyadan ulaşabilirsiniz.

 

Dosyalar

2020 ASGARİ FİYAT TARİFESİ (36 KB) (02.03.2020 16:48:57)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.