ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     15 MAYIS 2021 , CUMARTESİ

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

“İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ HUKUKİ SORUMLULUKLARI” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 25.03.2021  Güncellenme Zamanı: 25.03.2021 17:47:06  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 25.03.2021 17:46:33

 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İSİG Komisyonu, İş Güvenliği Uzmanlarının Hukuki Sorumluluklarına dair Av. Hülya YILDIRIM ile 24 Mart Çarşamba günü saat 20:00‘da Zoom üzerinden online ortamda üye ve dostlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

Panelimiz İş Güvenliği Uzmanlarının görev ve sorumluluklarının ve İş Güvenliği Uzmanlarının çalışma ortamlarındaki hakları, sorumluluklarını, çalışma hayatında yaşadıkları sorunları ve çözüm önerileri hakkında konuşuldu. TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ömür YAŞAYAN açılış konuşması ve moderatörlüğü ile konuşmacılar hakkında kısa bir bilgi verildikten sonra TMMOB Çevre Mühendisi Odası Başkanı Ahmet KAHRAMAN "Fabrika ve işyerlerinde vakalar artarak devam ederken salgın tedbirinin işyeri hekimine ve iş güvenliği uzmanına bıraktığını, hükümetin denetim yükümlülüğünü patronlara devrettiğini görüyoruz." ifade ederek İşçi sağlığı ve güvenliğinin kamucu bir anlayışla yürütülmesi gerektiğinin altını çizdi. TMMOB Çevre Mühendisi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İlden KİBAR İşçi sağlığı ve Güvenliği yönetiminde İş Güvenliği Uzmanlarının tutuklandığını ve sahalarda yalnız bırakıldığının altını çizerek İş güvenliği Uzmanlarının bir araya gelmeleri gerektiğinin vurgusunu yaparak bugünün bir başlangıç olduğunu dile getirdi. Konuşmaları ardından İş Güvenliği Uzmanlarının Hukuki Sorumlulukları sunumu ile Av. Hülya YILDIRIM, ardından üye ve dostlarımızın katkılarıyla ve iş cinayetlerinde kaybettiğimiz meslektaşlarımız ve tüm işçiler anılarak panelimiz sona ermiştir.

 

 


Okunma Sayısı: 118

Tüm Gündem »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.