ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     25 HAZİRAN 2021 , CUMA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

BİYOSİDAL ÜRÜN UYGULAYICI EĞİTİMLERİ HAKKINDA SAĞLIK BAKANLIĞI HALK SAĞLIĞI GENEL MÜDÜRÜ VE ÇEVRE SAĞLIĞI DAİRE BAŞKANI İLE GÖRÜŞME YAPILDI.

    Yayına Giriş Tarihi: 24.11.2020  Güncellenme Zamanı: 24.11.2020 17:20:47  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 24.11.2020 15:08:50

 

Pandemi sürecinde tıkanan "Biyosidal Ürün Uygulayıcı Eğitimi" konusunda Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Dursun KAHRAMAN, Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Baki Remzi SUİÇMEZ ve Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali UĞURLU birlikte 20 Kasım 2020 Cuma günü T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih KARA‘yı ve 24 Kasım 2020 Pazartesi günü de Çevre Sağlığı Daire Başkanı Tuncay ÖZER‘i makamında ziyaret ettiler.

Üç Oda Başkanımızın katıldığı görüşmede Biyosidal eğitimdeki tıkanıklık dile getirilerek kısa sürede yaşama geçirilebilecek çözüm önerileri sunuldu. Biyosidal eğitiminin süresiz durdurulması nedeniyle yanıtlanamayan taleplerin yoğunluğu ile bazı sektörlerde belgeli personel çalışması zorunluğunun sıkıntıya girdiğinin aktarıldığı toplantılarda, Odalarımızın gerek yüz yüze gerekse uzaktan eğitim yöntemlerini uygulayabilecekleri, uygulama gibi fiziksel eğitim süreçlerinde gerekli koşulları sağlamakta sorun yaşamayacakları, bu anlamda yeterli alt yapıya sahip oldukları belirtildi.

Halk Sağlığı Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Fatih KARA görüşmede özetle, "Bu eğitimi biz de önemsiyor ve tekrar canlandırmak istiyoruz. Konu üzerinde çalışan arkadaşlarımız var. En kısa sürede talebinizi değerlendirip, Odalarınız ile iletişime geçeceğiz" dedi.

Daha sonra görüşme yapılan Çevre Sağlığı Daire Başkanı Tuncay ÖZER ise bu konudaki sıkıntıları bilindiğini söyleyerek sorunun çözümü için pandemi sürecinin engel olduğunu, bir şekilde sorunu çözeceklerini ifade etmiştir.

Oda Başkanları görüşme sonrasında yaptıkları kısa toplantıda Biyosidal uygulayıcı eğitimlerinin yeniden başlaması için gereken her türlü girişimde bulunacaklarını dile getirmişlerdir.


 


Okunma Sayısı: 130

Tüm Haberler »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.