ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     28 OCAK 2021 , PERŞEMBE

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

GÜNDEM

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 6  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

»AYDIN İLİ GENEL ÜYE TOPLANTISI

13.02.2012 ( ) MERKEZ

Aydın ili Genel Üye Toplantısı 11 Şubat 2012 tarihinde Oda Yönetim Kurulu Başkanı Baran Bozoğlu, Oda Genel Sekreteri Hasan Şevki Çifçi ve İzmir Şube Başkanı Helil İnay Kınay`ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

»KAMUYA ALIMLARLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME

13.02.2012 ( ) MERKEZ

Oda Yönetim Kurulumuz, çevre mühendislerinin kamuda ve özel sektörde istihdam alanlarının geliştirilmesi, çalışma koşullarının iyileştirilmesi adına bir dizi çalışma yapmaktadır.Bu süreçte, gerek mevzuat değişiklikleri ile ilgili özel sektörde çevre mühendisi istihdamının yaygınlaşması için görüşler verilerek, mevzuatların bu doğrultuda yayımlanması sağlanmakta gerekse kamuda çevre mühendisi istihdamının önemi, yapılan görüşmelerde ve resmi yazışmalarda idari sorumlulara iletilmektedir.

 

»“ORMAN VASFINI YİTİRMİŞ ARAZİLER HAKKINDA”

10.02.2012 ( ) MERKEZ

Başlığımızdan anlaşıldığı üzere iş bu basın açıklaması medyatik ve egemen söylem içerisinde 2B Arazileri olarak bilinen Orman Arazileri hakkındadır.Odamızın bu konuda eleştirileri `dönemin dili`, `yasanın dili` ve `oyunun dili` başlıkları altında değerlendirilecektir.

 

»ODAMIZIN KENDİSİNE AİT İLK OFİSİ İÇİN HAYDİ ELELE!

06.02.2012 ( ) MERKEZ

Çevre Mühendisleri Odası olarak çok düşler kurduk ve düşlerimiz uğruna örgütlendik, bir araya geldik, mesleki haklarımız ve ülkemiz için çaba harcadık. Şimdi en güzel düşümüzü gerçekleştirmenin arifesindeyiz.Artık kendi mekânımızın sahibi olma vakti geldi diyoruz. Hepimiz ayaklarının yolları ezbere bileceği bir `YUVA` ve sizlerin olan tüm gelirlerin `kira`, `taşınma` ve `diğer` masraflara harcanmadığı bir Oda için yardımlarınızı bekliyoruz.

 

»KAMUOYU VE BASINA BİLGİLENDİRMEMİZDİR.

10.01.2012 ( ) MERKEZ

Bu gün ihale süreci yaşanan 3. Köprü ile ilgili olarak; ihale yapılmasının yasal olarak mümkün olamayacağı ile ilişkin dava süreci devam ederken, içeride gerçekleştirilen ihale yasalara uygun değildir.

 

»DÜZCE İL TEMSİLCİLİĞİ ÜYE KAHVALTISI

09.01.2012 ( ) MERKEZ

Düzce İl Temsilciliğimizin 8 Ocak 2012 tarihinde düzenlediği üye kahvaltısına Düzce İl Temsilcisi Zeyneti Bayrı Ünal`ın yanı sıra İl Temsilcilik Yönetim Kurulu üyeleri ve Kocaeli İl Temsilcisi Zeynep Soyer ve Odamız Genel Sekreter Yardımcısı Ozan Çıtır`da katıldı.

 

»KOCAELİ İL TEMSİLCİLİĞİ YÖNETİM KURULUMUZ, 18.12. 2011 TARİHİNDE BURSA AKADEMİK ODALAR BİRLİĞİ KAMPÜSÜNDE ÜYE TOPLANTISI DÜZENLEDİ.

05.01.2012 ( ) MERKEZ

 

»ODA GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULUMUZ YILLAR SONRA İLK DEFA KONYA`DA ÜYE TOPLANTISI DÜZENLEDİ

04.01.2012 ( ) MERKEZ

Oda Yönetim Kurulumuz, 17.12. 2011 tarihinde Konya İl Orman ve Su İşleri Müdürlüğü Salonu‘nda üye toplantısı düzenledi. Toplantıya, Oda Başkanımız Baran BOZOĞLU, Oda II. Başkanımız Mert GÜVENÇ, Oda Genel Sekreterimiz Hasan Şevki ÇİFÇİ, Oda Yönetim Kurulu Üyelerimiz Özge ERGEN ve Fatma AKKUŞ, Oda Genel Sekreter Yardımcımız Ozan ÇITIR ve Oda ÇED Komisyonu Üyemiz Ebru GÖKÇE‘nin yanı sıra, Konya‘da yaşayan, kamu, özel sektör ve üniversitede çalışan çevre mühendisleri katılım sağladı.

 

»NÜKLEER RİSK HEMEN YANINIZDA

27.12.2011 ( ) MERKEZ

Odamızın yapmış olduğu radyasyonlu parçacık dağılımı modelleme çalışması sonucunda Sinop`da yapılması planlanan nükleer santralde bir kaza olması durumunda 300 km çevresinde olan İstanbul, Ankara, Samsun gibi büyük şehirlerimiz bu kazadan etkilenmektedir. Akkuyu da yapılması planlanan nükleer santralde kaza olması durumunda ise bütün Akdeniz Bölgesinin yanı sıra Konya İlimiz de büyük risk altında.

 

»HUKUK KARARINI VERDİ: ÇMO KAMU YARARINA AÇIKLAMALARDA BULUNMUŞTUR!

22.12.2011 ( ) MERKEZ

Eti Gümüş A.Ş tarafından Odamızın aleyhine açılan 30.000 TL`lik tazminat davasının 3. duruşması 22.12.2011 Perşembe günü saat 10:50`de gerçekleştirildi. Oda avukatlarımızın da hazır bulunduğu duruşmada, mahkeme Oda tarafından görünür gerçeğe uygun olan açıklamaların kamu yararına yapıldığını dikkate alarak Eti Gümüş A.Ş tarafından açılan davanın reddedildiğini açıkladı.

 

»ODA YÖNETİM KURULUMUZ SU YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

13.12.2011 ( ) MERKEZ

Oda Başkanımız Baran BOZOĞLU, Oda II. Başkanımız Mert GÜVENÇ, Oda Genel Sekreterimiz Hasan Şevki ÇİFÇİ, Yönetim Kurulu Üyemiz Özge ERGEN ve Oda Genel Sekreter Yardımcımız Ozan ÇITIR, Orman ve Su Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali KINACI’yı ziyaret etti ve bakanlıkların son dönemde yaşadığı sıkıntılar, su yönetimi, Türkiye Su Enstitüsü, bakanlıktaki çevre mühendisi istihdamının arttırılması ve mevzuat çalışmalarına dair Oda görüşleri dile getirildi.

 

»ODA YÖNETİM KURULUMUZ ÇEVRE YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

13.12.2011 ( ) MERKEZ

Oda Başkanımız Baran BOZOĞLU, Oda II. Başkanımız Mert GÜVENÇ, Oda Genel Sekreterimiz Hasan Şevki ÇİFÇİ, Yönetim Kurulu Üyemiz Özge ERGEN ve Oda Genel Sekreter Yardımcımız Ozan ÇITIR , Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürü Recep ŞAHİN’i ziyaret etmiştir.

 

»ODA YÖNETİM KURULUMUZ ÇED, İZİN VE DENETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE BİR DİZİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

13.12.2011 ( ) MERKEZ

Oda Başkanımız Baran BOZOĞLU, Oda Genel Sekreterimiz Hasan Şevki ÇİFÇİ ve Oda Genel Sekreter Yardımcımız Ozan ÇITIR, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED,İzin ve Denetim Genel Müdürü Mustafa SATILMIŞ`ı ziyaret etti. 5 Aralık 2011 tarihinde gerçekleştirilen ziyarette, çevre danışmanlık hizmetlerinde yaşanan sıkıntılar, vize-onay işleyişi, çevre mühendisi istihdamı, çevre laboratuarlarının yeterliliğine dair yenilenen mevzuat hakkında Oda görüşleri iletildi.

 

»TMMOB SANAYİ KONGRESİ 16-17 ARALIK’TA ANKARA’DA DÜZENLENECEK

12.12.2011 ( ) MERKEZ

TMMOB Sanayi Kongresi, 16-17 Aralık 2011 tarihinde Ankara`da Milli Kütüphane Konferans Salonu`nda `Bölgesel Kalkınma Öncelikli İstihdam Odaklı Sanayileşme` üst başlığı ile düzenlenecek. Kongre programına yazının devamından ulaşabilirsiniz.

 

»TAŞ OCAKLARI VE ÇEVRE ÇALIŞTAYI

07.12.2011 ( ) MERKEZ

KKTC’ de gerçekleştirilen çalıştaya yetkili otoriteler, Kıbrıs Türk Mimar Mühendis Odaları Birliği (KTMMOB), sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler katılım sağladı. Söz konusu çalıştaya yönetim kurulu üyemiz Fatma AKKUŞ bir oturumda konuşmacı ve panelist olarak katıldı.

 

»ODA YÖNETİM KURULUMUZ ADANA İL TEMSİLCİLİĞİMİZİN ETKİNLİĞİNE KATILIM SAĞLADI

06.12.2011 ( ) MERKEZ

Oda 10. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Baran BOZOĞLU, II. Başkanı Mert GÜVENÇ, Genel Sekreter Hasan Şevki ÇİFÇİ, Yönetim Kurulu Üyesi Özge ERGEN ve Oda Genel Sekreter Yardımcısı Ozan ÇITIR, Oda Adana İl Temsilciliğimiz tarafından 4 Aralık 2011 tarihinde düzenlediği üye kahvaltısına katıldı.

 

»ODA YÖNETİM KURULUMUZ GAZİANTEP İL TEMSİLCİLİĞİMİZİ ZİYARET ETTİ

06.12.2011 ( ) MERKEZ

Oda 10. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Baran BOZOĞLU, II. Başkanı Mert GÜVENÇ, Genel Sekreter Hasan Şevki ÇİFÇİ, Yönetim Kurulu Üyesi Özge ERGEN ve Oda Genel Sekreter Yardımcısı Ozan ÇITIR, Oda Gaziantep İl Temsilciliğine 3 Aralık 2011 tarihinde ziyaret gerçekleştirdi.

 

»KAMU KURUMLARINDA ÇEVRE MÜHENDİSİ İSTİHDAMI ARTTIRILMALIDIR

06.12.2011 ( ) MERKEZ

Doğal kaynakların sınırsız tüketiminin engellenmesi ve az tüketilmesi için koşulların yaratılması, temiz suya ücretsiz erişimin tüm yurttaşlara sağlanması, yeraltı ve yerüstü sularının kirliliğinin engellenmesi, geniş kitlelerde anlık ciddi sağlık sorunları yaratan hava kirliliğinin önlenmesi ve azaltılması, tarımsal üretimin halk sağlığına zararının önlenmesi, atıkların toplanması ve bertarafı gibi önemli konuların çözülmesi için öncelikle kamu yararı gözeten bir çevre politikasının hayata geçirilmesi ve bu politikaların uygulanması için çevre mühendisi istihdamının kamu kurumlarında yaygınlaştırılması ve arttırılması gerekmektedir.

 

»ODA YÖNETİM KURULUMUZ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜSTEŞARI VE MÜSTEŞAR YARDIMCISINI ZİYARET ETTİ.

30.11.2011 ( ) MERKEZ

 

»ODA YÖNETİM KURULUMUZ, TMMOB 8. ULUSLAR ARASI ENERJİ SEMPOZYUMU’NDAYDI

24.11.2011 ( ) MERKEZ

 

»ODA YÖNETİM KURULUMUZ TEKİRDAĞ VE ÇEVRE İLLER ÜYE TOPLANTISI DÜZENLEDİ

24.11.2011 ( ) MERKEZ

 

»22 KASIM 2011 SALI GÜNÜ SAAT 16:30’DA ODA YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ VE TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ TARAFINDAN GÖRÜŞME YAPILDI.

24.11.2011 ( ) MERKEZ

 

»ODAMIZ 1. KIYI BÖLGELERİNDE ÇEVRE KİRLİLİĞİ VE KONTROLÜ SEMPOZYUMUNDAYDI

24.11.2011 ( ) MERKEZ

Bilim insanları ile bir araya gelen Oda Yönetim Kurulumuz, meslektaşlarımızın eğitim ihtiyacı, Odamızın bilimsel çalışmalarına katkıların arttırılması ve bilimin ülkemizdeki çevre sorunlarının çözümüne yönelik olarak değerlendirilmesi adına akademisyenlerle çeşitli temaslarda bulundu.

 

»ÇMO 9. ULUSAL ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ

05.10.2011 ( ) MERKEZ

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 6  > Sonraki >  >> Son >>
 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.