ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     07 ARALIK 2022 , ÇARŞAMBA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ YALNIZ DEĞİLDİR

    Yayına Giriş Tarihi: 15.02.2018  Güncellenme Zamanı: 15.02.2018 15:11:23  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

 

TMMOB Yürütme Kurulu, Türk Tabipler Birliği‘nin "Savaş Bir Halk Sağlığı Sorunudur" açıklaması sonrası Cumhurbaşkanı`nın hedef gösterip suçlamasına ilişkin 26 Ocak 2018 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ YALNIZ DEĞİLDİR

Türk Tabipler Birliği, 24 Ocak 2018 tarihinde yaptığı "Savaş Bir Halk Sağlığı Sorunudur" başlıklı açıklaması ardından sosyal medya üzerinden başlayan bir linç girişimine maruz kalmıştır.

Eleştirileri ayrı tutarak belirtmek gerekir ki sosyal medyada başlatılan linç dalgasına yandaş basın başta olmak üzere eleştiri sınırlarını aşan, saldırgan, tehdit içerikli, hedef gösteren haberler eşlik etmiştir. Son olarak Cumhurbaşkanı`nın 26 Ocak 2018 tarihli konuşmasında Türk Tabipleri Birliği suçlanmış ve hedef gösterilmiştir.

Barış isteminin bile tehditkar, linçe davet çıkarıcı ve kutuplaştırıcı bir dil ile susturulmaya çalışılması Türkiye`de anti demokratik rejimin geldiği noktayı göstermesi açısından ibret vericidir.

Hukukun güçlüden yana işlediği, basın yayın organlarının iktidarın tek sesli aygıtına dönüştüğü, düşünceyi ifade etmenin yasaklandığı bir siyasal atmosfer içerisinde ülkesine ve topluma karşı sorumluluğu olan bütün kurum ve kuruluşların söz ve eylemlerine dikkat etmesi gerekmektedir.

Siyasal iktidarın ve uzantılarının arkalarına aldıkları güç ile muhalif seslere yönelik bastırma operasyonları sürerken bu kervana eşlik eden yada yol veren her türlü davranış kendisini sorgulamalıdır.

TTB kurumsal yapısı ve yöneticilerine yönelik tehditleri kaygıyla izliyor ve kınadığımızı ifade ediyoruz.

TMMOB, TTB ile dayanışma içerisindedir ve TTB`nin özgürlük, demokrasi, barış istemlerini paylaşmaktadır.

TTB yalnız değildir!

          TMMOB Yürütme Kurulu


Okunma Sayısı: 103

Tüm TMMOB BASIN AÇIKLAMALARI »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.