ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     12 AĞUSTOS 2022 , CUMA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

    Yayına Giriş Tarihi: 16.05.2017  Güncellenme Zamanı: 22.05.2017 17:19:00  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 16.05.2017 11:14:19

‘Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.’ Mustafa Kemal Atatürk

Atatürk`ün, en büyük eseri olarak tanımladığı Cumhuriyet`in temellerinin atıldığı,  topraklarımızın emperyalist güçlerin işgalinde olduğu günlerde Ata`nın, bağımsızlık mücadelesi için Bandırma vapuru ile Samsun‘a çıktığı tarih olan 19 Mayıs 1919 ulusal bağımsızlık savaşımızın başladığı tarihtir.

Ulu Önder, 1920 yılında 1. Büyük Millet Meclisi‘nin gizli celsesinde, ‘Bazı arkadaşların yoksulluk içinde bu büyük davanın başarılamayacağını zannederek, memleketlerine dönmek arzusunda olduklarını duydum. Arkadaşlar! Ben sizleri bu milli davaya silah zoruyla davet etmedim, görüyorsunuz ki, sizi burada tutmak için de silahım yoktur. Dilediğiniz gibi memleketlerinize dönebilirsiniz. Fakat şunu biliniz ki, bütün arkadaşlarım beni yalnız bırakıp gitseler, ben bu Meclis-i Âli‘de tek başıma kalsam da, mücadeleye ahdettim. Düşman adım adım her tarafı işgal ederek Ankara‘ya kadar gelecek olursa, ben bir elime silahımı, bir elime de Türk Bayrağı‘nı alıp Elma Dağı‘na çıkacağım. Burada tek başıma son kurşunuma kadar düşmanla çarpışacağım. Sonra da bu mukaddes bayrağı göğsüme sarıp şehit olacağım. Bu bayrak kanımı sindire sindire emerken, ben de milletim uğruna hayata veda edeceğim. Huzurunuzda buna and içiyorum`diyerek vatan savunmasının önemini ve kararlılığını göstermiştir.

19 Mayıs 1919`da başlayan bağımsızlık mücadelesi, Kurtuluş Savaşıyla zafere ulaştı ve Mustafa Kemal, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti`nin savunulması ve korunması görevini, Türk devletinin dinamik gücü olarak gördüğü gençliğe emanet etti.

Çevre Mühendisleri Odası olarak, Mustafa Kemal Atatürk`ün gösterdiği hedef olan laik, çağdaş uygarlık yolunda üzerimize düşen görevi yerine getireceğimize, Atamızın emaneti bağımsız Türkiye‘yi koruyacağımıza bir kez daha söz vererek, Atatürk‘ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun diyoruz...

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

 


Okunma Sayısı: 800

Tüm Basın Açıklamaları »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.