ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     16 AĞUSTOS 2022 , SALI

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

YİNE MADEN, YİNE TAŞERON, YİNE ACI!

    Yayına Giriş Tarihi: 21.11.2016  Güncellenme Zamanı: 21.11.2016 16:46:16  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 21.11.2016 09:32:03

İş cinayetleri artık son bulsun…

Siirt`in Şirvan ilçesindeki Bakır Maden Ocağında, 17 Kasım Perşembe akşamı, şev kayması nedeniyle meydana gelen faciada 16 maden emekçisi toprak altında kaldı. 5 işçi bu faciada yaşamını yitirirken,  11 işçi toprak altında kurtarılmayı bekliyor.

Uluslararası Çalışma Örgütü‘nün (ILO) verilerine göre ülkemiz ne yazık ki, iş cinayetlerinde dünyada 3. Avrupa‘da ise 1. sırada geliyor. Gediz, Kemalpaşa, Dursunbeyli, Elbistan, Karadon, Soma ve Ermenek maden facialarında yüzlerce maden emekçisi hayatını kaybetti. Soma`da yaşanan ve 301 işçimizin yaşamını yitirdiği büyük maden kazasından bu yana, gerek yasal önlem anlamında, gerek iş ve işçi güvenliği anlamında ve gerekse mevcut iş güvenliği konusundaki denetim eksikliği nedeniyle bir kez daha 16 aile canlarını yitirmenin acısını yaşıyor.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası olarak, iş cinayetlerinin artık son bulması için gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını, kamusal denetimin yeterli ve etkin biçimde gerçekleştirilmesini ve hatası olanların en ağır şekilde cezalandırılmalarını bekliyoruz.

Yaşamını yitiren maden emekçilerini saygıyla anıyor, Allahtan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu


Okunma Sayısı: 211

Tüm Basın Açıklamaları »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.