ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     07 ARALIK 2022 , ÇARŞAMBA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

AKLIMIZI ZORLUYORUZ, NEREYE KOYACAĞIMIZI BİLEMİYORUZ KAHRAMAN TBMM BAŞKANLIĞI’NA DEVAM EDECEK Mİ?

    Yayına Giriş Tarihi: 28.04.2016  Güncellenme Zamanı: 28.04.2016 08:29:03  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul Üniversitesi`nde katıldığı  konferansta "Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır", "Dindar anayasa meselesinden anayasamızın kaçınmaması lazım. Dini olarak bahsetmesi lazım" diyerek, şer‘i anayasa talebinde bulunmuştur.

Her şeyden önce bu içerikte bir açıklamanın Türkiye Cumhuriyeti‘nin önemli bir üniversitesinde ve üniversite camiasının bütün unsurlarıyla, yani öğretim üyeleri ve öğrencilerinin huzurda bulunduğu bir ortamda yapılabilmesi ve kamuoyuna yansıyan herhangi bir tepkiyle karşılaşmamış olması son derece düşündürücüdür.

Oysa, burada yok edilmek istenen Cumhuriyetin en önemli kazanımlarından biri olan laiklik ilkesidir. Ve bu saldırı, Cumhuriyeti simgeleyen en önemli kurumun TBMM‘nin başkanı tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu durum bile ülkemizin başına musallat olmuş gerici bir anlayışın yapacağı kötülüklerin bir sınırı olmadığını, karanlık niyetlerini hayata geçirmede bir an bile tereddüt etmeyeceklerini göstermektedir.

Bu gerici saldırılar artık durdurulmalıdır. Aksi taktirde, kaybolan yalnızca Laik Cumhuriyet olmayacak, insanlığın, cumhuriyetimizin yaşını çok aşan zamanlara ve sınırlarımızı çok aşan mekanlara yayılmış, yüzyıllar boyunca bütün kıtalarda sürdürülen aydınlanma mücadelesinin bize sunduğu kazanımlar da kaybedilecektir.

Aklın ve bilimin ışığına inanan mühendis, mimar ve şehir plancıları bu karanlığa asla teslim olmayacak ve laikliğin yok edilmesine izin vermeyecektir.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman derhal istifa etmelidir.
Mehmet Soğancı
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı


Okunma Sayısı: 391

Tüm TMMOB BASIN AÇIKLAMALARI »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.