ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     07 ARALIK 2022 , ÇARŞAMBA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

BASINA VE KAMUOYUNA...

    Yayına Giriş Tarihi: 18.02.2016  Güncellenme Zamanı: 18.02.2016 10:03:41  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

HİÇBİR GÜÇ TMMOB’Yİ VE MİMARLAR ODAMIZI HALKIMIZDAN VE KAMU YARARINDAN YANA OLAN MÜCADELESİNDEN VAZGEÇİREMEYECEKTİR

İktidarın meslek odaları üzerinde oluşturmaya çalıştığı baskının yansıması olarak, iktidardan güç alan bazı odakların Birliğimize bağlı odalarımızı hedef gösteren açıklamalarına sıklıkla tanık oluyoruz. 

En son olarak da Ağaoğlu Şirketler Grubu yöneticisinin Mimarlar Odamızı kamu yararına açtığı davalardan dolayı "terörist" olmakla suçladığını ve  "bir operasyon yapılması lazım"  diyerek Odamızı hedef gösterdiğini basın yoluyla öğrenmiş bulunuyoruz. 

Gerçeği herkes bilsin: 

Dayanağını Anayasa`nın 135. maddesinden alan kamu kurumu niteliğindeki bir meslek örgütüne "operasyon yapılması" önerisini getirme cesaretini gösteren bu çevreler, iktidarla kol kola ülkenin ormanlarını, derelerini, kentlerini yağmalayanlardır. 

TMMOB söylüyor: 

Doğanın katledilmesine, suyumuzun, toprağımızın peşkeş çekilmesine karşı mücadelenin simgesi TMMOB ve odaları bu gibilerin önlerindeki en büyük engeldir. 

TMMOB ve bağlı odaları bu gibilerin hedefindedir. 

Çünkü; TMMOB, bağlı odaları ve tabii Mimarlar Odamız; kentlerin kimliklerinin rant uğruna yok edilmesine karşı mücadele eder, ormanların, yaylaların yağmalanmasının karşısındadır, derelerin özgürce akması için yöre halkları ile birlikte direnir, bugünlerde de Artvinlilerle omuz omuzadır. 

Çünkü; TMMOB ve bağlı odaları, bu ülkenin kültürel ve doğal varlıklarının yok edilmemesi için bilimsel raporlar hazırlar, hukuk yoluyla mücadele ederler. 

İşte bu yüzden, TMMOB ve Odaları onların önünde engeldir, işte bu yüzden onlara göre TMMOB`ye ve Odalarına "operasyon yapılması" gerekmektedir. 

Ağaoğlu Şirketler Grubu yöneticisi gibiler iyi bilmelidir ki; hiçbir güç TMMOB`yi, bağlı odalarını ve Mimarlar Odamızı emekten, halktan ve kamu yararından yana mücadeleden vazgeçiremeyecektir. 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Soğancı


Okunma Sayısı: 61

Tüm TMMOB BASIN AÇIKLAMALARI »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.