ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     21 NİSAN 2021 , ÇARŞAMBA

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

BARIŞ İÇİN AKADEMİSYENLERİN YANINDAYIZ

    Yayına Giriş Tarihi: 15.01.2016  Güncellenme Zamanı: 25.02.2016 18:46:37  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

11 Ocak 2016 Pazartesi günü “Barış İçin Akademisyenler” imzası ile 7 Haziran seçimlerinden hemen sonra birçok il ve ilçede ilan edilen sokağa çıkma yasakları altında uygulanan baskı, sürgün ve insanlık dışı muameleye karşı çıkan, yaşam hakkı ve özgürlüklere dikkat çeken, “bu suça ortak olmayacağız” ifadesiyle özetlenen bir açıklama yayımlandı.

 

11 Ocak 2016 Pazartesi günü "Barış İçin Akademisyenler" imzası ile 7 Haziran seçimlerinden hemen sonra birçok il ve ilçede ilan edilen sokağa çıkma yasakları altında uygulanan baskı, sürgün ve insanlık dışı muameleye karşı çıkan, yaşam hakkı ve özgürlüklere dikkat çeken, "bu suça ortak olmayacağız" ifadesiyle özetlenen bir açıklama yayımlandı.

Barış için Akademisyenler çağrısı; bilim insanlarına uygulanan baskı ve aydınları toplumsal süreçlerden uzak tutma çabasını yerlebir etmiş, toplumdan izole edilmeye çalışılan akademiyi ‘yaşadığım sürecin farkındayım ve bu sürece müdahilim` diyerek Türkiye halkıyla buluşturmuştur.

Mesleki süreçlerimizde bizlerle dayanışma içerisinde olan, bilim ve tekniği halkla buluşturan, ülkemizde yaşanan bütün toplumsal olaylara ilişkin halkına karşı sorumluluk hisseden ve doğru bildiğini söylemekten imtina etmeyen akademisyenlerimizin yanındayız.

Akademisyenler hakkında açılan soruşturmalar bizler için yok hükmündedir. Baskıya ve hukuk dışı uygulamalara derhal son verilmeli, gözaltındaki akademisyenler serbest bırakılmalıdır. Çağrı metniyle, bilim insanları ifade özgürlüğü haklarını kullanmış, savaşa karşı barış taleplerini dile getirmişlerdir.

Aydınlık bir gelecek için emek veren yol arkadaşlarımızın çağrısına ses veriyor, bir kez de biz tekrarlıyoruz: Barış Hemen Şimdi! Sessiz kalmayacağız, bu suça ortak olmayacağız.

Saygılarımızla,

TMMOB

Çevre Mühendisleri Odası

İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu


Okunma Sayısı: 174

İstanbul Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.