ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     07 ARALIK 2022 , ÇARŞAMBA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

BASINA VE KAMUOYUNA İDRİS GÜLLÜCE`NİN MEDYA ÜZERİNDEN TEHDİTLERİ TMMOB`YE SÖKMEZ

    Yayına Giriş Tarihi: 20.05.2015  Güncellenme Zamanı: 20.05.2015 13:41:25  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

 

 

BASINA VE KAMUOYUNA

 

 

 

İDRİS GÜLLÜCE`NİN MEDYA ÜZERİNDEN TEHDİTLERİ TMMOB`YE SÖKMEZ

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, bugünkü (20 Mayıs 2015) Sabah, Star ve Takvim gazetelerinde yer alan açıklamalarıyla bir kez daha TMMOB`ye gözdağı vermeye çalışıyor.

 

Haberlere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı "üyelerden gelen şikayetler" üzerine TMMOB`ye bağlı 3 oda (Jeofizik Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Orman Mühendisleri Odası) hakkında işlem başlatmış. İktidarın sesi gazetelerin haberi yapan muhabiri Orman Mühendisleri Odası`nın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı denetiminde olmadığını da bilmiyor.

 

Biz bu haberlere alıştık.

 

AKP İktidarı bunu hep yapıyor. Ülkenin doğal kaynaklarını, kamusal varlıklarını peşkeş çekme politikalarının önünde engel olarak gördüğü TMMOB`yi kimi zaman mevzuat değişiklikleri, kimi zaman 31 yıl uygulanmamış 12 Eylül darbe dönemi düzenlemelerine dayanan idari ve mali vesayet, kimi zaman bakanlarının, belediye başkanlarının beyanatları ile hedef alıyor.

 

Daha önce de söyledik yine söylüyoruz;

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı`nın tehditleri bizi bu ülke için mücadeleden vazgeçiremez. Bu tehditler, TMMOB`yi ve bağlı odalarını AKP iktidarının yarattığı rant düzenini teşhir etmekten,  ülkemizi aydınlık geleceğe taşımak için var gücüyle çalışmaktan döndüremez.

 

Biz, bilimin ve tekniğin ışığında, tüm birikimlerimizi halkın yararına kullanmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

 

TMMOB Yasası`nı değiştirmeye hazırlanan ama bir türlü TMMOB`ye randevu veremeyen Bakana da 7 Haziran`dan sonra bir kez daha görüşelim diyoruz.

 

Mehmet Soğancı

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı 


Okunma Sayısı: 399

Tüm TMMOB BASIN AÇIKLAMALARI »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.