ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     21 OCAK 2021 , PERŞEMBE

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞINA İLİŞKİN PROTOKOL İMZALANDI

    Yayına Giriş Tarihi: 11.03.2015  Güncellenme Zamanı: 18.03.2015 11:12:48  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Odamız ile Türk Loydu Vakfı arasında 19.02.2015 tarihinde Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD) Eğitim Protokolü imzalanmıştır.

 

TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞINA İLİŞKİN PROTOKOL İMZALANDI

Odamız ile Türk Loydu Vakfı arasında 19.02.2015 tarihinde Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD) Eğitim Protokolü imzalanmıştır.

 

TMGD olabilmek için;

a) Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun olmak,

b) Kaçakçılık, dolandırıcılık, dolanlı iflas, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı, kaçak insan taşımacılığı veya ticareti, hırsızlık, rüşvet suçlarından hürriyeti bağlayıcı ceza ile hükümlü bulunmamak,

c) Yetkili yangın söndürme eğitim merkezlerinden uygulamalı yangın söndürme eğitimine katıldığına dair alınan belgenin aslını ibraz etmek veya noter onaylı suretini sunmak,

ç) TMGDEYB (Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğitimi Yetki Belgesi) sahibi eğitim kuruluşlarında, tehlikeli madde güvenlik danışmanı eğitimine katılarak, tehlikeli madde güvenlik danışmanı eğitimi tamamlama belgesini almak ve ilgili Tebliğ kapsamında açılacak sınavda başarılı olmak gerekmektedir.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı`ndan TMGD yetki belgesi almış bulunan Türk Loydu Vakfı; 1962 yılında TMMOB ve TMMOB Gemi Mühendisleri Odası tarafından Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği`nin katkıları ile kurulmuştur.

 

Bununla birlikte Türk Loydu Vakfı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Deniz Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası, Armatörler Birliği, Gemi İnşa Sanayicileri Birliği, Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği gibi birçok kuruluşun katılımıyla faaliyetlerini sürdürmekte olan klaslama, muayene ve belgelendirme hizmetleri sağlayan "Ulusal Klaslama ve Uygunluk Değerlendirme Kuruluşu"dur.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (UDHB) tarafından hazırlanan "Bazı Tehlikeli Maddelerin, Müstahzarların Ve Eşyaların Üretimine, Piyasaya Arzına Ve Kullanımına İlişkin Kısıtlamalar Hakkındaki Yönetmelik"  (26.12.2008 tarihli ve 27092 sayılı RG) kapsamında; 22 Mayıs 2014 tarihinde yayımlanan "Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ" gereği tehlikeli maddelerle iştigal eden ve tehlikeli madde taşımacılığı yapan işletmelerin Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı(TMGD) çalıştırmaları zorunludur.

 

TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI EĞİTİMLERİ

 

Çevre mühendislerinin Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı konusunda görev alması mesleki temsiliyet açısından özellikle önem taşımaktadır. Bu çerçevede; 19-27 Mart 2015  (7 Gün / 49 saat) tarihleri arasında düzenlenecek olan eğitimi takiben 25 Nisan 2015 tarihinde TMGD sınavı gerçekleştirilecektir.

 

Eğitime son kayıt tarihi 12 Mart 2015 olarak belirlenmiştir.

Kayıt İçin Gereken Belge ve Bilgiler ( eposta yoluyla gönderilmelidir)

Ø  Türk Loydu Vakfından talep edilecek eğitim talep formu ( T.C. Kimlik No, Cep Tel No, Ev/İş Direkt Tel No, Ev/İş posta Adresi, E-posta bilgileri eksik olmaksızın doldurulmalı),

Ø  Adli sicil belgesi ( e-devlet şifresiyle kolaylıkla sağlanabilir)

Ø  Renkli vesikalık fotoğraf, Nüfus Kimliği, diploma ya da sureti  ( tüm belgeler JPG formatında taratılmalı)

Odamız Üyeleri İçin Ek Bilgi:

Ø  2014 yılı Oda üyelik aidat borcunun bulunmaması gerekmektedir.

Ø  Odamız üyelerine % 20 indirim uygulanacak olup, aynı eğitim döneminde üyelerimizin 5 ve üzeri sayıda grup olarak başvurmaları halinde %5 ilave indirim uygulanacaktır.

Ø  Kredi kartı ile  ödeme yapılmak istendiğinde,  bazı kredi kartları (World, Axess) için vade farkı olmaksızın taksitlendirme (9 takside kadar) yapılarak ödeme de alınabilmektedir.

Uygulamalı Yangın Söndürme Eğitimi hakkında

TMGD Sertifikası almak için gerekli olan "uygulamalı yangın söndürme eğitimleriyle" ilgili olarak İTÜ Denizcilik Fakültesi ile Türk Loydu Vakfı arasında işbirliği yapılmıştır.  Anılan eğitimi talep edenlerin Türk Loydu Vakfı`na başvuru yapmaları gerekmektedir. Planlanan TMGD Eğitim Dönemi içinde 28 Mart 2015 tarihinde Uygulamalı Yangın Söndürme Eğitimi de planlanmaktadır.

TMGD Eğitimleriyle ilgili ayrıntılar için tıklayınız.


Okunma Sayısı: 1042

Tüm Duyurular »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.