ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     01 TEMMUZ 2022 , CUMA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

8 VE 13 ŞUBAT’TA LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİM MÜCADELESİNDE TMMOB DE OLACAK…

    Yayına Giriş Tarihi: 09.02.2015  Güncellenme Zamanı: 09.02.2015 12:18:03  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

 

8 VE 13 ŞUBAT`TA

LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİM MÜCADELESİNDE

TMMOB DE OLACAK…

 

Emperyalist ve kapitalist sistemin çıkarları doğrultusunda Türkiye`ye biçilen rol çerçevesinde AKP`nin, muhafazakarlaşan, gericileşen bir toplum yaratmak hedefinin en temel ögesini eğitim politikaları oluşturuyor.

 

AKP, yolsuzluklarını, tüm ülke kaynaklarını peşkeş çekmesini, iş cinayetlerini, ırkçı-gerici politikalarını sorgulamayacak bir nesil yetiştirmek istiyor.

 

"4+4+4" düzenlemesi, ilköğretime başlama yaşının 5`e indirilmesi, ilköğretim okullarının ilkokullar, ortaokullar ve imam-hatip ortaokulları olarak yeniden düzenlenmesi, din dersinin anaokullarına kadar indirilmek istenmesi; sorgulamayan, biat eden "yeni nesil" için atılan adımlar oldu.

 

Kendi yarattıkları "yeni Türkiye" için bilimsel düşünmeyi, araştırmayı, sorgulamayı göz ardı edip dini hurafelerle "yeni nesil" yetiştirmeyi amaçlayan AKP iktidarına karşı okullarımızı ve çocuklarımızın geleceğini hep birlikte savunacağız.

 

8 Şubat`ta Eğitim-Sen`in Alevi örgütleriyle birlikte düzenleyeceği "Laik, Bilimsel, Anadilinde Eğitim ve Demokratik Yaşam İçin" Kadıköy mitinginde, 13 Şubat`ta "Laik ve bilimsel eğitim için" düzenlenecek boykotta TMMOB da yerini alacak.

 

Zorunlu din derslerine, okulların imam hatipleştirilmesine "hayır" demek için; düşünen, sorgulayan, araştıran çağdaş nesiller yetiştirebilmek için TMMOB, 8 Şubat`ta da, 13 Şubat`ta mücadelenin içinde yer alacak.

 

Mehmet Soğancı

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı 


Okunma Sayısı: 375

Tüm TMMOB BASIN AÇIKLAMALARI »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.