ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     01 TEMMUZ 2022 , CUMA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

14 ŞUBAT ANKARA BULUŞMASINA YÖNELİK ÖĞRENCİ ÜYELERİMİZE

    Yayına Giriş Tarihi: 05.02.2015  Güncellenme Zamanı: 05.02.2015 14:30:15  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

 

Sevgili öğrenci arkadaşlarım,

Biliyorsunuz, AKP TMMOB Yasası değişikliğini yine gündeme getirdi. Bu yasa değişikliği bu ülkenin mühendislerinin, mimarlarının, şehir plancılarının talebi değildir.

AKP‘nin niyeti belli: Bir türlü arka bahçesi yapamadığı, diz çöktürtemediği, biat ettiremediği, "padişahım çok yaşa" dedirtemediği TMMOB‘yi; yasa değişikliği ile bölüp parçalamak istiyor. AKP‘nin derdi, kendi rant politikalarının önünde en büyük engel olarak gördüğü TMMOB‘nin sesini kısmak, etkisizleştirmek.

TMMOB, AKP‘nin bu nafile çabalarına karşı sözünü söylemek için randevuyu 14 Şubat‘a Ankara‘ya verdi. 9 Şubat‘ta Türkiye‘nin her yerinden Ankara‘ya yürüyüşümüzü başlatıyoruz.

14 Şubat‘ta Ankara‘da bu ülkenin mühendislerini, mimarlarını, şehir plancılarını temsil eden TMMOB, Oda, Şube, Temsilcilik Yönetim Kurulu üyeleri, TMMOB Yüksek Onur, Oda Onur Kurulu üyeleri, TMMOB ve Oda Denetleme Kurulu üyeleri ile TMMOB ve bağlı Odalarımızın Delegeleri, TMMOB ve Oda çalışanı arkadaşlarım hep birlikte AKP‘ye karşı sözümüzü topluca söyleyeceğiz.

Biz biliyoruz: 9 Şubat‘ta başlayan yürüyüşümüzde, yürüyüş kollarımızda ve 14 Şubat Ankara buluşmasında örgütümüzün geleceği olan sizler de bizimle birlikte olacaksınız.

 

Sevgili öğrenci arkadaşlarım,

Bu örgütün geleceği olan, mezun olduğunuzda bu örgütün asli unsuru olacak olan sizler; eminiz ki; AKP‘nin bu çabalarının ne kadar boş olduğunu, TMMOB‘nin geleceğine ancak sizin karar vereceğinizi 14 Şubat‘ta Ankara‘da bizimle birlikte söyleyeceksiniz.

Siz gençsiniz. Örgütümüzün geleceği için ne söyleyeceğinizi, ne söylenmesi gerektiğini herkesten iyi bilirsiniz.

Haydi, yürüyüş kollarına! Haydi, 14 Şubat‘ta Ankara‘ya! Haydi, TMMOB‘yi savunmaya!

 

Mehmet Soğancı

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı 


Okunma Sayısı: 374

Tüm TMMOB BASIN AÇIKLAMALARI »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.