ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     01 TEMMUZ 2022 , CUMA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

BASINA VE KAMUOYUNA İ. MELİH GÖKÇEK TMMOB VE ODALARIYLA UĞRAŞACAĞINA ANKARA’NIN SORUNLARINI ÇÖZSÜN

    Yayına Giriş Tarihi: 23.01.2015  Güncellenme Zamanı: 23.01.2015 15:10:56  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

 BASINA VE KAMUOYUNA

İ. MELİH GÖKÇEK TMMOB VE ODALARIYLA UĞRAŞACAĞINA 

ANKARA`NIN SORUNLARINI ÇÖZSÜN

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, yaptığı yanlışları hukuk yoluyla ortaya çıkaran Birliğimize bağlı Çevre Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Peyzaj Mimarları Odası, Şehir Plancıları Odası ve Ziraat Mühendisleri Odamız hakkında "suç uydurma, iftira ve re`sen tespit edilecek suçlar" hakkında suç duyurusunda bulunmuş.

 

Bizce suçlu da suç da açıkça ortadadır. Açılan iptal davaları sonucu mahkemelerce verilen iptal ve yürütmeyi durdurma kararlarını uygulamayanlar, hukukun arkasından dolanarak her iptal kararından sonra yeni planlarla kanunlara, şehircilik bilimine ve kamu yararına aykırı işlemlerini sürdürenler herkesin malumudur.

 

Mahkemeler tarafından AOÇ arazisi içine yapılan "Temapark" ve Büyükşehir Belediyesi`nin onlarca uygulamasıyla ilgili verilmiş yürütmeyi durdurma kararları mevcuttur.

 

İ. Melih Gökçek, şehircilik ve kent yönetimi "kavşak yapımı ve fıskiyelerden" ibaret zannediyor olabilir ama uzmanların; mühendislerin, mimarların, şehir plancılarının kent üzerine söylediklerini dinlemek ve kamu yararını öncelikli gözetmek bir yerel yöneticinin en temel erdemi olmalıdır diye düşünüyoruz.

 

Ancak Melih Gökçek, Odaları da yargı kararlarını da dinlememiştir ve eser olarak sunmuş olduğu, Akay, Sıhhiye, Mithatpaşa, Gençlik Caddesi gibi kavşakları yargı kararına karşın hala ayakta durmaktadır. Aslında Melih Gökçek, yargı kararları nasıl uygulanmaz ve hukuka karşı hile yöntemleri ile "destan" yazmıştır. Şimdi ise yargı kararlarına uymayan Belediye Başkanı olarak kendisinin yargılanmasına olur vermeyen hükümete yaslanarak/güvenerek Oda ve Şube Başkanlarımıza dokunmak istemektedir.

 

İ. Melih Gökçek`i, şehircilik disiplinine, imar kanunlarına aykırı uygulamalarını ortaya çıkardı, "kamu yararını" korudu diye Odalarla uğraşmak yerine, insanı; doğayı hiçe sayan bir şehir haline getirdiği Ankara`nın sorunlarını çözmeye çağırıyoruz.

 

 

Mehmet Soğancı

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı 


Okunma Sayısı: 377

Tüm TMMOB BASIN AÇIKLAMALARI »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.