ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     21 NİSAN 2021 , ÇARŞAMBA

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

DİREN VALİDEBAĞ !

    Yayına Giriş Tarihi: 30.10.2014  Güncellenme Zamanı: 30.10.2014 16:17:06  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 30.10.2014 15:40:03

 

DİREN VALİDEBAĞ ! 

İstanbul`un ormanlarını, korularını, parklarını yaşam alanı olarak değil de rant alanı olarak görenler; şimdi de aç gözlerini Validebağ Korusu‘na diktiler.

Ranta karşı yaşamı savunanlar, dayanışmalar, mahalle halkı günlerdir bu hukuksuzluğa direnmekte; zabıta ve polislerin şiddetine, yaşanan gözaltılara rağmen koru için mücadele etmektedirler.

Sürecin başında İstanbul 7. İdare Mahkemesi`nin aldığı yürütmeyi durdurma kararına ve bölge halkının tepkisine rağmen 1. Derece Doğal Sit alanı olan koruya inşaat yapımında ısrarcı olan Üsküdar Belediyesi, bölge halkının kararlı mücadelesi sonucunda yürütmeyi durdurma kararını uygulayacağını ve inşaatı durduracağını açıkladı.

Yetkisini bilimden, doğadan, halktan almayan hiçbir proje meşru değildir. Bir inşaat şantiyesine çevrilmiş olan İstanbul kenti için tüm yeşil alanlar hayatidir ve hiçbiri pazarlık konusu değildir.

Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak her zaman ‘yaşamdan‘ yana taraf olacağımızı, bu hukuksuzluğun da karşısında yer aldığımızı belirtiyor; Üsküdar Belediyesi yetkililerini mahkeme kararına uymaya, bölge halkının isteklerine kulak vermeye davet ediyoruz. 

Bölgedeki iş makineleri korudan çekilene, polis ablukası dağıtılana kadar Validebağ Direnişçilerinin yanında yer alacağımızı, halkın talepleri karşılana kadar korudan ayrılmayacağımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz.

#KoruyuKoru #DirenValidebağ 


TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu


Güncellenme Zamanı: 30.10.2014 16:16:59

Okunma Sayısı: 45

İstanbul Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.