ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     01 TEMMUZ 2022 , CUMA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

BİZ BARIŞ İÇİNDE KARDEŞÇE BİR ARADA YAŞAMAK İSTİYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 12.06.2014  Güncellenme Zamanı: 12.06.2014 14:49:47  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

“Bayrak indirme” provokasyonunu tümüyle açığa çıkarmak şimdi devletin görevleri arasındadır

Lice`de karakol yapımına karşı duran halkın gösterileri sırasında iki yurttaşımızın öldürülmesi siyasi iktidarın Kürt sorununda "çözüm süreci" olarak belirlediği politikalarının bir göstergesidir. Aslında hepimiz farkındayız ki AKP, Kürt sorununun çözümü için belirlediği "süreci" kısa alanda dar paslaşmalar yaparak kendi iktidarını "perçinlemek ve sürdürebilmek" amacıyla kullanmaktadır. Ölen yurttaşlarımızı saygıyla anıyoruz. Bu ülkede halka yönelik yapılan her türlü silahlı müdahaleyi şiddetle kınıyoruz.

Lice`de halka yapılan silahlı müdahalenin hemen ardından gerçekleştirilen "bayrak indirme" operasyonu da halkları birbirine düşürmeye yönelik bir provokasyondur. Bayrak bir halkın ortak değeridir ve bayrağa yapılan bu saygısızlık kim ya da kimler tarafından ne amaçla yapılmış olursa olsun sadece insanımız arasında düşmanlığı yaratır ve büyütür. "Bayrak indirme" provokasyonunu tümüyle açığa çıkarmak şimdi devletin görevleri arasındadır. Öte yandan bu provokasyonu bahane göstererek, başta siyasal iktidar sözcüleri olmak üzere yapılan tüm şiddet çağrılarını ve bu çağrılar sonucu yapılan eylemleri de tümüyle reddediyoruz. 

Her zaman söyledik: 

TMMOB, ülkemizin ırkçı şoven yaklaşımlar temelinde kamplaştırılmasına karşı çıkarak, Kürt sorununun çözümü için; bir arada kardeşçe yaşamı, barış, demokrasi ve halkların kardeşliğini her ortamda savunacak ve demokratik yaklaşımları egemen kılmak için mücadeleye devam edecektir.

 Mehmet Soğancı

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı


Okunma Sayısı: 77

Tüm TMMOB BASIN AÇIKLAMALARI »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.