ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     21 NİSAN 2021 , ÇARŞAMBA

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

TAKSİM DAYANIŞMASI YARGILANAMAZ!

    Yayına Giriş Tarihi: 11.06.2014  Güncellenme Zamanı: 11.06.2014 15:01:18  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 11.06.2014 15:01:08

Basına ve Kamuoyuna

Gezi Parkı‘nın İstanbul Valisi tarafından açıldığı 08.07.2014 günü Gezi Parkı hakkında alınan mahkeme kararını okumak isteyen Taksim Dayanışması üyeleri gözaltına alınmış çok sayıda emek, meslek, kitle örgütleri, siyasi parti temsilci ve yöneticileri darp edilmişti. Olaylarda gözaltına alınan Taksim Dayanışması üyelerine yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame sonucu TMMOB Üyesi Mühendis Mimar ve Şehir Plancıları Ayşe Mücella Yapıcı, Cansu Yapıcı, Hakan Dilmeç, Beyza Metin, Süleyman Solmaz, Mehmet Sabri Orcan, Sabiha Sezi Zaman, Akif Burak Atlar‘ın da aralarında bulunduğu 26 kişi hakkında "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "Toplantı ve gösteri yürüyüşleri Kanunu‘na muhalefet etmek", "Görevi yaptırmamak için direnmek" suçlarından dava açılmıştı.

Haziran sürecinde polisin uyguladığı orantısız şiddet sonucu hayatını kaybedenler, yaralanmalar ve mağduriyetlerle ilgili halen daha ciddi bir soruşturulma açılmamışken bu yapılmaya çalışılan Taksim Dayanışmasını karalama kampanyasıdır. Taksim Dayanışması doğasına, kentine, emeğine ve yaşama alanlarına sahip çıkanların ortak vicdanı ve sesidir. Taksim Dayanışmasının bir bileşeni olarak arkadaşlarımızı yalnız bırakmamak adına bizler de 12 Haziran Perşembe günü saat 09.30‘da Çağlayan Adliyesindeyiz!

Taksim Dayanışması Yargılanamaz!

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI

İSTANBUL ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

11 HAZİRAN 2014

 

 

 

 


Okunma Sayısı: 521

İstanbul Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.