ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     16 OCAK 2021 , CUMARTESİ

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

SİNOP NÜKLEER ÖLÜME KARŞI BİRLEŞECEK

    Yayına Giriş Tarihi: 28.04.2014  Güncellenme Zamanı: 28.04.2014 09:51:52  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 28.04.2014 09:51:40

Çernobil nükleer felaketinin 28`inci yıldönümünde Sinop`ta bugün büyük bir miting düzenleniyor

Nükleer Karşıtı Platform‘un çağrısıyla yapılacak miting, saat 12‘de Uğur Mumcu Meydanı‘nda başlayacak. Miting için İstanbul, Ankara ve İzmir gibi çeşitli illerden otobüsler kaldırıldı. 

STK ve siyasi partilerin de destek vereceği ve kalabalık geçmesi beklenen miting için bir açıklama yapan Nükleer Karşıtı Platform, aynı gün saat 19.00‘da İstanbul Kadıköy‘de de bir eylem yapacağını duyurdu. 

Toplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi de yaptığı açıklamada, Sinop‘ta, Mersin Akkuyu‘da, İğneada‘da, memleketin herhangi bir coğrafyasında nükleer santraller yapılmasını istemediklerini belirtti. Açıklamada, "Nükleer Karşıtı Platform ile birlikte 26 Nisan‘da Sinop‘tayız" dendi. 

Dün bir basın toplantısı düzenleyen Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, "Akkuyu ve Sinop‘ta kurulması düşünülen nükleer santrallarda meydana gelebilecek bir kazadan tüm Türkiye etkilenir" dedi. WER 1200 model reaktörün Akkuyu‘da, ATMEA 1 rektörünün de Sinop‘a yapılmasının planlandığını hatırlatan Bozoğlu, her iki reaktör de henüz dünyada denenmediğini ve kullanılmadığını belirtti. 


Okunma Sayısı: 130

Tüm Basında Odamız »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.