ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     21 OCAK 2021 , PERŞEMBE

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

ELEKTRİK İHTİYACINA ÇMO`DAN ÇÖZÜM ÖNERİSİ (BİZİM ANADOLU)

    Yayına Giriş Tarihi: 28.04.2014  Güncellenme Zamanı: 28.04.2014 09:57:38  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 28.04.2014 09:21:34

Bozoğlu: Nükleer Santrallerdeki olası bir kaza tüm Türkiye`yi etkiler

ANKARA - Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Yönetim Kurulu Başkanı Baran Bozoğlu, Türkiye‘de yüzde 25‘e varan kayıp kaçak oranının düşürülmesiyle Mersin ve Sinop‘ta yapılması planlanan iki nükleer santrale gerek kalmayacağını savundu. 

Bozoğlu, ÇMO‘da düzenlediği basın toplantısında, Çernobil Nükleer Santralinde 26 Nisan 1986‘da meydana gelen kaza sonucu geniş bir alanın radyasyondan etkilendiğini hatırlattı. 

Nükleer santrallerden "yok edilemeyen" radyo aktif atıklar çıktığını ifade eden Bozoğlu, bu atıklar konusunda hiçbir ülkenin net bir çözüm getirmediğini söyledi. 

Akkuyu ve Sinop‘ta santral yapılması durumunda, nükleer atık konusunda ciddi sorunlarla karşı karşıya kalınacağını öne süren Bozoğlu, santrallerdeki olası bir kazanın tüm Türkiye‘yi etkileyeceğini iddia etti. 

Enerjide dışa bağımlılığın tüm kesimlerin katılımıyla desteklenen enerji tasarrufu seferberliği ile çözüleceğini ifade eden Bozoğlu, "Türkiye‘de yüzde 25‘e varan kayıp kaçak oranının düşürülmesiyle Mersin ve Sinop‘ta yapılması planlanan iki nükleer santrale gerek kalmaz" dedi.


Okunma Sayısı: 68

Tüm Basında Odamız »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.