ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     22 OCAK 2021 , CUMA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

KAMU SPOTUNDA YAMAN ÇELİŞKİ (KARŞI)

    Yayına Giriş Tarihi: 10.04.2014  Güncellenme Zamanı: 10.04.2014 17:37:44  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 10.04.2014 17:37:15

Televizyonlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, `çevre etki ve değerlendirme` (ÇED) raporlarının ne olduğu ve önemini anlatan bir kamu spotu yayımlamaya başladı

 MERT TAŞÇILAR /ANKARA Televizyonlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, ‘çevre etki ve değerlendirme‘ (ÇED) raporlarının ne olduğu ve önemini anlatan bir kamu spotu yayımlamaya başladı. ÇMO Başkanı Bozoğlu, hazırlanan kamu spotunu eleştirerek, "Yayımlanan film, bugüne kadar yaptığımız eleştirilerin haklılığım ortaya koymuştur" dedi. 

Kamu spotunun, bakanlığın yaptıklarıyla söyledikleri arasındaki çelişkiyi ortaya çıkardığım belirten Bozoğlu, şöyle konuştu:

‘KARARLARI TANINMADI‘ "Bakanlık, ÇED yönetmeliği ve Çevre Kanunu‘nda yaptığı değişikliklerle çevre sorunları yaratan tesisleri ÇED sürecinden daima kaçırmaya çalışmıştır. ÇED Yönetmeliği‘ndeki, binlerce tesise ÇED sürecinden muafiyet sağlayan Geçici 3. madde, açtığımız davalar sonrasında birçok defa Damştay tarafından iptal edilmiş olmasma rağmen, her defasında bakanlık tarafmdan bu mahkeme kararları göz ardı edilmiştir." 17 YILDIR AYNI PROGRAM Geçici maddenin 3 Ekim 2013 tarihinde yayımlanan yönetmelikte 2. Madde olarak yer aldığım söyleyen Bozoğlu, "Yani 23 Haziran 1997‘ ye kadar yıllık yatırım programına alman tüm projeler ÇED sürecinden muaf tutulmuştur. 3. köprü örneğin, 1993 yılındaki yatırım programında yer almaktadır. ÇED yönetmeliğinde ve Çevre Kanunu‘nda yapılan değişiklikle bu projeler ÇED‘den muaf tutulmuştur" dedi. 


Okunma Sayısı: 241

Tüm Basında Odamız »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.