ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     21 OCAK 2021 , PERŞEMBE

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

BOZOĞLU: SULAK ALANLAR YOK EDİLİYOR (SOL)

    Yayına Giriş Tarihi: 07.04.2014  Güncellenme Zamanı: 16.04.2014 16:14:22  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 07.04.2014 10:15:36

ÇMO Başkanı, `Yönetmeliğin iptali için mahkemeye gideceğiz` dedi

Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘nın "Sulak Alanların Korunması" Yönetmeliğini yayımladığım anımsatarak, "2002 yılında ilk defa yayımlanan yönetmelik, 2005‘de yeniden yayımlanmış ve günümüze kadar birçok değişiklik yapılmıştır. Sulak Alanların Korunması Yönetmeliği 3. kez önemli değişiklikler yapılarak yayımlanmıştır. Sulak alanlarımızın yok edilmesi hızlandırılıyor" dedi. 

SULAK ALANLARI İKİYE AYIRDILAR

Bozoğlu yaptığı yazılı açıklamada, yeni yönetmelikte sulak alanların bilime ve doğa kanunlarına aykırı bir şekilde ikiye ayrıldığını, mekanik bir yaklaşımla ele alındığını vurgulayarak, koruma bölgelerinin, eski düzenlemelerde tüm sulak alanları kapsayabilmekteyken ancak bu yönetmelikle beraber sadece "ulusal öneme haiz" sulak alanları kapsar hale geldiğini kaydetti. 

DOĞA KATLİAMINA KILIF

istanbul‘a yapılması planlanan 3. Havalimanı projesi ile 2,5 milyon ağacın, 70 sulak alanın ve 8 derenin yok edileceğini vurgulayan Bozoğlu, kavramsal kargaşa yaratılarak, doğa katliamına kılıf oluşturulduğunu belirtti. Bozoğlu, bilim dışı bu yönetmeliğin iptali için önümüzdeki günlerde başvuru yapılacağını açıkladı. 


Okunma Sayısı: 124

Tüm Basında Odamız »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.