ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     16 OCAK 2021 , CUMARTESİ

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

3`ÜNCÜ HAVALİMANINDA FLAŞ GELİŞME (TİCARİ HAYAT)

    Yayına Giriş Tarihi: 20.03.2014  Güncellenme Zamanı: 20.03.2014 09:28:38  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 20.03.2014 09:28:11

Üst mahkeme İstanbul Yeni Havalimanı`nın ÇED`inde yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı

 Bölge İdare Mahkemesi, İstanbul 4. İdare Mahkemesi‘nin İstanbul Yeni Havalimanı projesinin ÇED Olumlu Kararı ile verdiği bilirkişi raporları alınana kadar tedbir amaçlı yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı. 

Henüz yapım aşamasına geçilemeyen İstanbul Yeni Havalimanı projesi ÇED olumlu raporu için geçen ay alınan yürütmeyi durdurma kararının ardından hükümet; kararın süreci etkilemeyeceği ve kısa sürede konunun çözüleceğine yönelik açıklamalarda bulunmuştu. 

Öte yandan Ulaştırma Bakanlığı, yargı süreci devam eden ÇED raporunun yanı sıra, 6 Mart‘ta Çevre Bakanlığı‘na yeni bir ÇED raporu daha sundu. Çevre Bakanlığı yetkilileri, Bölge İdare Mahkemesi‘nin söz konusu yürütmeyi durdurma kararını kaldırdığını belirtti. 

Yetkililer, projede hangi raporun dikkate alınacağının ilerleyen günlerde bakanlığın hukuk birimleri tarafından değerlendirileceğini kaydettiler. Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu ise projenin ikinci ÇED raporu üzerinden yürütülmesini beklediklerini kaydederek, "Çünkü birinci ÇED Olumlu Kararı ile ilgili devam eden başka davalar da var. Ama yeni ÇED onaylanırsa, onu da yargıya taşıyacağız" dedi. 


Okunma Sayısı: 85

Tüm Basında Odamız »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.