ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     16 OCAK 2021 , CUMARTESİ

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

ADALETİN MÜLKÜ 3. HAVALİMANI (KARŞI)

    Yayına Giriş Tarihi: 18.03.2014  Güncellenme Zamanı: 18.03.2014 09:40:57  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 18.03.2014 09:40:39

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, 3. havalimanı için verilen yürütmeyi durdurma kararını `projenin uzun süre sürüncemede kalacağı ve açıkça hukuka aykırılık bulunmadığı` gerekçesiyle iptal etti

 İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘nın itirazı üzerine 3. havalimanı için verilen yürütmeyi durdurma kararını ‘projenin uzun süre sürüncemede kalacağı ve açıkça hukuka aykırılık bulunmadığı‘ gerekçesiyle iptal etti. Istanbul 4. İdare Mahkemesi‘nin 21 Ocak 2014‘te bilirkişi incelemesi yapılana kadar 3. havalimanının faaliyetlerinin durdurmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bir üst mahkeme olan Bölge İdare Mahkemesi‘ne itiraz etti. Bölge İdare Mahkemesi de itirazı 11 Mart 2014‘te karara bağladı. 

Daha önce 4. İdare Mahkemesi‘nin verdiği ‘yürütmenin durdurulması‘ kararı kaldırıldı. Yeni kararda şu ifadeler kullanıldı: "Bilirkişi raporları almana kadar uygulanması ile etkisi tükenecek niteliği bulunmadığı gibi bu aşamada yürütmenin durdurulması isteminin geçici mahiyette durdurulmasına karşm uzun süre sürüncemede kalmasına yol açılacak olması da dikkate alındığında henüz açıkça hukuka aykırılığı bulunmayan işlemin yürütmesinin durdurulmasında hukuka uyarlılık görülmemiştir." 

YİNE DAVA AÇACAĞIZ

DAVANIN avukatı Alptekin Ocak şu anda bilirkişi raporu için heyet oluşturulması beklendiğini belirterek, mahkemenin bilirkişi ö raporuna göre yeni bir karar verebileceğini söyledi.

Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu ise projenin ikinci ÇED raporu üzerinden yürütülmesini beklediklerini kaydederek, "Çünkü birinci ÇED Olumlu Kararı ile ilgili devam eden başka davalar da var. Ama yeni ÇED onaylanırsa, onu da yargıya taşıyacağız" dedi. 


Okunma Sayısı: 87

Tüm Basında Odamız »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.