ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     28 OCAK 2021 , PERŞEMBE

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

3. HAVALİMANI İÇİN YENİ ÇED (EVRENSEL)

    Yayına Giriş Tarihi: 11.03.2014  Güncellenme Zamanı: 11.03.2014 11:11:11  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 11.03.2014 10:07:31

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 3. Havalimanı`na dair yeni bir ÇED raporu hazırlattı

 İSTANBULa yapılması planlanan 3. havalimanı projesine dair Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ÇED olumlu kararı kararı hakkında verilen yürütmeyi durdurma kararının ardından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 3. Havalimanı‘na dair yeni bir ÇED raporu hazırlattı.

Tartışmalı 3. Havalimanı Projesinin mahkeme tarafından yürütmesinin durdurulmasının ardından, Başbakan dahil yetkililer, havalimanı inşaatının devam edeceğini açıklamıştı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da, mahkeme kararma rağmen yeni bir ÇED raporu hazırlattı. Yeni ÇED Raporunun İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu toplantısı Perşembe günü gerçekleşecek. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Çevre Mühendisleri Odası başkanı Bara Bozoğlu, mahkemenin Bilirkişi incelemesinin ardından karar vermek üzere geçici olarak yürütmeyi durdurduğunu ifade ederek, yeni hazırlanan ÇED Raporunun hukuken geçersiz olduğunu söyledi. 

3. Havalimanı projesinin yer seçiminin yanlış olduğunu söyleyen Bozoğlu, "İstanbul Boğazı‘nm doldurulmasına yetecek kadar bir dolgunun kullanılacağı, sulak alanların, İstanbul‘a su sağlayan derelerin ve göllerin yok olacağı bu projenin hataları biran önce siyasi irade tarafından görülmeli ve bu bilim dışı, hukuk dışı ısrardan vazgeçilmelidir" diye konuştu. (HABER MERKEZİ) 


Okunma Sayısı: 107

Tüm Basında Odamız »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.