ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     16 OCAK 2021 , CUMARTESİ

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

BUNUN ADI: ZORBALIK! (YURT)

    Yayına Giriş Tarihi: 06.03.2014  Güncellenme Zamanı: 06.03.2014 15:09:17  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 06.03.2014 09:49:56

BAŞBAKAN, AOÇdeki Başbakanlık inşaatının mahkeme tarafından durdurulması için `Güçleri yetiyorsa yıksınlar. Bu binayı durduramayacaklar. İçine de girip oturacağım dedi

Erdoğan, AOǑdeki Başbakanlık inşaatının mahkeme tarafından durdurulması kararıyla ilgili "Yürütmeyi durdurdular, bu binayı durduramayacaklar. Açılışını da yapacağım, içine de girip oturacağım" dedi BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan‘ın dikta rejimini taçlandırmak amacıyla inşa ettirdiği iddia edilen Yeni Başbakanlık Binası‘nın yapıldığı Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisi ile ilgili mahkemeden yürütme kararı çıkmasına rağmen inşaat hukuksuz bir şekilde sürüyor. Erdoğan da mahkeme kararını tanımadığını zorbalıkla inşaatı yapmaya devam edeceğini ilan etti!

GÜÇLERİ YETERSE!

Yeni Başbakanlık Binası için tarihi SİT statüsünün değiştirilmesi kararını iptal eden Ankara 11. İdare Mahkemesi‘nin kararına rağmen Söğütözü‘ndeki inşaat dün de tüm hızıyla devam etti. Başbakan Erdoğan, tartışmalarla ilgili olarak, "Güçleri yetiyorsa yıksınlar" dedi. 

‘KESİNLİKLE YAPILAMAZ

Taraflara önceki gün tebliğ edilen kararın ardından çalışmaların durması gerektiğini söyleyen Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, Ankara Valiliği‘ni inşaatı mühürlemesini istedi. 
Kararın temyiz edilmesini beklediklerini kaydeden Bozoğlu, "Temyize kadar inşaatın mühürlenmesi ve durdurulması gerekir. 
Çünkü mahkemenin kararıyla alan tarihi SİT statüsünü yeniden kazandı. Tarihi SİT alanında kesinlikle inşaat yapılamaz. Bu karar ışığında inşaatın mühürlenmesi ve alanın tekrar eski haline döndürülmesi gerekir. Bu nedenle Ankara Valiliği‘ni inşaatı mühürlemeye davet ediyoruz. Eğer bu karar uygulanmazsa yetkililer hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunacağız" dedi. 


Okunma Sayısı: 92

Tüm Basında Odamız »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.