ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     17 OCAK 2021 , PAZAR

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

YARGI KARARINI BİLE HİÇE SAYDI (TÜRKİYE`DE YENİÇAĞ)

    Yayına Giriş Tarihi: 06.03.2014  Güncellenme Zamanı: 06.03.2014 15:08:13  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 06.03.2014 09:44:11

BAŞBAKAN Erdoğan, mahkemenin AOÇ içindeki Başbakanlık inşaatının durdurulması kararını tanımayacağını açıkladı

Erdoğan: "Takip et" demem gayet doğal Eski Adalet Bakanı Ergin ile görüşme tapelerini kabul eden Başbakan, "Yakından takip et dememden daha doğal, daha tabii ne olur! Bana SPK‘nın verdiği bilgiler çok tehlikeli bilgiler. Bu kirli ilişkiler, böyle dememi gerektiriyor" dedi Başbakan Tayyip Erdoğan, eski Adalet Bakanı Sadullan Ergin ile bir iş adamının davasına ilişkin yaptığı görüşmeye yönelik ses kaydını doğruladı. Erdoğan, "Dün bir tane daha yayımladılar. Adalet Bakanı‘mla benim görüşmem, bugün malum gazete yayınlamış, çünkü kendileriyle ilgili. Dönen dolapları tabii biz biliyoruz. Benim Adalet Bakanı‘ma ‘Bunu yakından takip et‘dememden daha doğal, daha tabii ne olur" dedi. MİLGEM‘le ilgili kaydı da kabul eden Erdoğan, dinleme yapanları karaktersizlikle suçladı. Başbakan Erdoğan, AKP Genel Merkezi‘nde yerel medya temsilcileriyle buluştu. Dinlemeler konusunda açıklamalarda bulunan Erdoğan "Türkiye‘de dinleme yapmanın belli kuralları vardır ve bu kurallar ihlal edilmiştir" diye konuştu. 
İhanet birikimi "Bir başbakanın, cumhurbaşkanın, genelkurmay başkanın, bakanların dünyanın hiçbir yerinde dinlenemeyeceğini belirten Erdoğan, savcının keyfi bir şekilde devletin mahrem görüşmelerini dinlediğini ifade etti. Hukuksuzluğun sadece dinlemeden ibaret olmadığını, gizli bir dosyada yer alan dinlemelerin birilerine servis edildiğini, savcıların ve dinleme yapanların yasaları ve anayasayı çiğnediğini kaydeden Erdoğan, dinlemeleri yayınlayanların da aynı suçu işlediğini kaydetti. 
Kriptolu telefonların dinlendiğini, istenilenin elde edilemediği durumlarda da sesler üzerinde montajların, dublajların yapılarak ortaya hayali senaryolar ve piyesler çıkarıldığını söyleyen Erdoğan, çok vahim bir skandalla karşı karşıya olunduğunu ifade etti. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde örneği görülmeyen, başka ülkelerde de örneğine rastlanmayan bir hukuk ihlali ile, ihanet birikimi ile karşı karşıya olduklarının altını çizen Başbakan, " Bu dinlemeler gerekli izinler alınmadan, usullere uyulmadan yasal gereklilikler yerine getirilmeden yapılmıştır. Şu ana kadar sadece birakç dosyadaki dinlemeler ortaya çıkarıldı. Bu dosyada selam örgütü adında hayali bir örgüt oluşturulmuş 3 bine yakın kişinin telefonu 3 yıl süreyle dinlenmiş dedi." Bunlar seviyesiz Erdoğan, MİLGEM ihalesi ile ilgili olduğu iddia edilen ses kaydıyla ilgili, "Birçok ihale yapılıyor. 
Bu ihalelerde bir tanesi saf dışı bırakılmış. Şahsıma müracaatı olabilir veya olabiliyor. Ben de kendisine ‘dava aç‘diyorum. Dava neticesinde o ihalenin iptali çıkıyor. Burada bu ülkenin bu devletin 100200 milyon dolar kazancı oluyor. 
Bu telefon görüşmesini daha dinleyecek kadar bunlar seviyesiz. Bu paralel yapının içerisinde bu denli, bu ülkenin menfaatlerini hiçe sayan tipleri gördük bu arada" açıklamasında bulundu. 
Dinlemeler örgüt adına yapıldı Dinlemelerin Emniyet, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı TÜBİTAK ve yargı gibi kurumlar içinde malum örgütün mensupları tarafından yapıldığını belirten Erdoğan, " Düşünebiliyor musunuz? TÜBİTAK gibi kurum merkezinde bu dinlemeleri yapıyor ve siz ‘burası güvenli hattır‘diye öyle zannediyorsunuz. Halbuki ‘güvenli hat‘diye bir şey söz konusu değil. ‘Güvenli hat‘diye söylenen bu kriptolu telefonlar, bunu inşa eden, tesis eden, üreten, imal eden yer tarafından merkezde dinleniyor, orada depolanıyor. Bu depolamalar kopyalanıp çalınıp götürülüyor " dedi. Erdoğan, Adalet eski Bakanı Sadullan Ergin ile bir işadamının davasına ilişkin yaptığı görüşmeye yönelik ses kaydını ise şu ifadelerle değerlendirdi: " Dün bir tane daha yayımladılar, Adalet Bakanımla benim görüşmem, bugün malum gazete yayınlamış, çünkü kendileriyle ilgili. 
Dönen dolapları tabii biz biliyoruz. Benim Adalet Bakanı‘ma ‘Bunu yakından takip et‘dememden daha doğal, daha tabii ne olur. Bana ilgili kuruluşumun verdiği bilgiler, SPK‘nın verdiği bilgiler çok çok tehlikeli bilgiler ve paralel yapı veya paralel yapının dışında yapılar, bu kirli ilişkiler, ister istemez ‘Burayı yakından takip et‘dememi gerektiriyor. Bunu ben ülkem için milletim için istiyorum. Bu güne kadar bu ülkede her şey bunların elleri ile iki dudağının arasındaydı. 
Bunlar blucinlerle evlerinde başbakan ağırlamış tiplerdir. Böyle bir hükümet yok bu onları rahatsız ediyor, istedikleri anda gelip görüşemiyorlar, istedikleri gibi önetemiyorlar, bu onları rahatsız ediyor. Başbakan Erdoğan, devlet içine sızan emniyet ve yargı içinde sinsice örgütlenenlerin insanların telefonlarını dinlediğini ve şantaj yaptığını, haraç topladığını ifade etti. 

MAHKEMENİN KARARINA RAĞMEN İNŞAAT SÜRÜYOR

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) içinde yapılmakta olan ve büyük tartışma yaratan yeni Başbakanlık Binası için Ankara 11. İdare Mahkemesi‘nden kritik bir karar çıktı. Mahkeme yeni Başbakanlık Binası için tarihi SİT statüsünün değiştirilmesi kararını iptal ederek yürütmeyi durdurdu. Ancak bu karara rağman inşaatın tüm hızıyla devam etmesi dikkat çekti. Karar taraflara önceki gün tebliğ edilirken, Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, Ankara Valiliği‘ni inşaatı mühürlemesin istedi. Kararın temyiz edilmesini beklediklerini kaydeden Bozoğlu şunları söyledi: "Temyize kadar inşaatın mühürlenmesi ve durdurulması gerekir. 

Çünkü mahkemenin kararıyla alan tarihi SU statüsünü yeniden kazandı. Tarihi SİT alanında kesinlikle inşaat yapılamaz. Bu karar ışığında inşaatın mühürlenmesi ve alanın tekrar eski haline döndürülmesi gerekir. Bu nedenle Ankara Valiliği‘ni inşaatı mühürlemeye davet ediyoruz. Eğer bu karar uygulanmazsa yetkililer hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunacağız." Mühürlenmeli Bozoğlu, mahkemenin kararıyla ilgili şu görüşleri savundu:"Mahkemenin net iptal kararı var. Burada o nedenle inşaat yapmak mümkün değil. Normal hukuk devletinde inşaatın durdurulması ve mühürlenmesi gerekir." Erdoğan: Güçleri yetiyorsa yıksınlar Başbakan Tayyip Erdoğan, gazetecilerle yaptığı toplantıda, Atatürk Orman Çiftliği‘ndeki Başbakanlık inşaatının durdurulması karanyla ilgili bir soruyu cevaplandırdı. Erdoğan, "Hukuksuz olarak yaptığımız hiçbir şey yok. Güçleri yetiyorsa yıksınlar. Yürütmeyi durdurdular, bu binayı durduramayacaklar. Açılışını da yapacağım, içine de girip oturacağım. Seçimden sonra MİT dışında Yargıtay ve Danıştay için de düzenleme yapılacak" dedi. 
Gül devam edebilir Başbakan Erdoğan, "Üçüncü dönemin sonunda devam etmeyi düşünüyor musunuz?" sorusuna ise "Benim böyle bir talebim yok. Ancak parti isterse kongreye giderim. Benim dileğim üç dönem çalışma bir dönem dinlenme. Sonra tekrar göreve devam" yanıtını verdi. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna da "Şu an gündemimizde yok. Mevcut Cumhurbaşkanımız devam edebilir" şeklinde cevap verdi. Yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla ilgili olarak ise Erdoğan "Bu Tayyip Erdoğan, haram yiyenin gırtlağına yapışır. Ben Hacı Ahmet Kaptan‘ın oğluyum. 
Haram yemedik, yemeyiz, yiyenin de gırtlağına yapışırız" dedi. 


Okunma Sayısı: 115

Tüm Basında Odamız »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.