ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     22 OCAK 2021 , CUMA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

AOÇ İNŞAATI DEVAM EDİYOR (EVRENSEL)

    Yayına Giriş Tarihi: 06.03.2014  Güncellenme Zamanı: 06.03.2014 15:05:01  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 06.03.2014 09:31:44

ATATÜRK Orman Çiftliği arazisinde yapılan yeni Başbakanlık binası için, Ankara 11. İdare Mahkemesinin verdiği durdurma kararına rağmen inşaat dün de devam etti

 ANKARA Söğütözü‘ndeki Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yapılan yeni Başbakanlık binası için, Ankara 11. İdare Mahkemesi‘nin verdiği, bölgenin SİT statüsünün değiştirilmesini iptal eden karara rağmen inşaat dün de devam etti. 

Hürriyet‘ten Erdinç Çelikkan ve Ender Baykuş‘un haberine göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Atatürk Orman Çiftliği‘ne yapılan Başbakanlık binası tartışmaları ile ilgili olarak, "Yaptığımız hukuksuz bir şey yok, güçleri yetiyorsa yıksınlar" dedi. 
Taraflara önceki gün tebliğ edilen kararın ardından çalışmaların durması gerektiğini söyleyen Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, Ankara Valiliği‘ni inşaatı mühürlemesini istedi. 
Kararın temyiz edilmesini beklediklerini kaydeden Bozoğlu, "Temyize kadar inşaatın mühürlenmesi ve durdurulması gerekir. Çünkü mahkemenin kararıyla alan tarihi SİT statüsünü yeniden kazandı. Tarihi SİT alanında kesinlikle inşaat yapılamaz. Bu karar ışığında inşaatın mühürlenmesi ve alanın tekrar eski haline döndürülmesi gerekir. Bu nedenle Ankara Valiliği‘ni inşaatı mühürlemeye davet ediyoruz. 
Eğer bu karar uygulanmazsa yetkililer hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Güncellenme Zamanı: 06.03.2014 09:32:23

Okunma Sayısı: 95

Tüm Basında Odamız »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.