ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     06 AĞUSTOS 2020 , PERŞEMBE

   TEMSİLCİLİK GİRİŞ SAYFASITemsilcilik Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

``ÇILGIN PROJELER GÜNDEME GELİYOR``

    Yayına Giriş Tarihi: 25.07.2013  Güncellenme Zamanı: 30.07.2013 09:55:26  Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR İL TEMSİLCİLİĞİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 25.07.2013 09:47:06

Diyarbakır Temizlik ve Çevre Sempozyumu’nda konuşan Çevre Mühendisleri Odası Diyarbakır Temsilciliği Oda Sekreteri Süleyman Zeki Aslan, çevre sorunlarının kapitalizmin geliştiği 1972 yılında bu yana arttığını söyledi.

 

Diyarbakır Temizlik ve Çevre Sempozyumu‘nda konuşan Çevre Mühendisleri Odası Diyarbakır Temsilciliği Oda Sekreteri Süleyman Zeki Aslan, çevre sorunlarının kapitalizmin geliştiği 1972 yılında bu yana arttığını söyledi.

 

Atık yönetimi konusunda dünya çapında birçok eksiklikler bulunduğunu kaydeden Aslan, çılgın projelerin gündeme geldiğini, Çevre Bakanlığı‘nın sürekli değişen bir bakanlık haline geldiğini belirterek, "Çevre Bakanlığı sonradan Çevre ve Orman Bakanlığı daha sonra Çevre Orman ve Su Bakanlığı diye bölünmeler gerçekleşti" dedi.

 

Birçok doğa alanının talan edildiğini Taksim Gezi Parkı‘ndaki durumun bu olduğunu belirten Aslan, Şırnak‘ın İdil ilçesinde petrol boru hatlarının geçmesi nedeniyle 10 kilometrelik bir alanda ağaç kesimi gerçekleştiğini ancak bunun gündem olmadığını söyledi.

 

Büyükşehir Belediyesi‘nin yürüttüğü temizlik kampanyasının değerli olduğunu ifade eden Aslan, bunun yanında teşvik edici ve cezalandırıcı tedbirlerin alınmasını gerektiğini vurguladı.  Kentte pilot yerlerin belirlenip ambalaj atıklarının geri dönüşümü ya da atıkların ayrıştırılması ile ilgili zorunluluklar getirilmesi gerektiğinin altını çizen Aslan, "Bölgede birçok mayın temizlenmeden insanların kafasında da çevre temizliği hep ikinci sınıf bir sorun haline gelmiş durumdadır. Biz bunu ne kadar birinci sınıfa çıkartabiliriz onun mücadelesini vermemiz gerekiyor" şeklinde konuştu.

 

 


Okunma Sayısı: 973

Diyarbakır İl Temsilciliği Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.