ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     01 TEMMUZ 2022 , CUMA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

20 YIL ÖNCE SİVAS KATLİAMINI YAPAN GERİCİ VE FAŞİST ZİHNİYET BUGÜN DE İŞBAŞINDA ”SİVAS`I UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

    Yayına Giriş Tarihi: 01.07.2013  Güncellenme Zamanı: 08.07.2013 16:46:24  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 01.07.2013 14:30:42

Bundan tam 20 yıl önce 2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas’ta Madımak Oteli’nde 35 aydınımızın hayatını yitirdiği katliamı unutmadık, unutturmayacağız.

 

 

Ne yazık ki 20 yıl önce 35 aydınımızı yakarak öldüren zihniyet bugün de işbaşında... Bugün de her türlü farklı düşünceye, farklı kültür ve inançlara karşı tahammülsüz, yakıp yok etmek isteyen gerici ve faşist zihniyet kendini Taksim Gezi Parkı‘na yönelik saldırılarda, Reyhanlı katliamında ölen insanlar üzerinden mezhep ayrımcılığı yapmakta, ülkede yaşayanları etnik kimlikleri, inançları, yaşam tarzları üzerinden "siz" "biz" diye bölmekte gösteriyor.

Sivas katliamını Türkiye‘nin aydınlığına, çağdaşlığına, demokrasiye, halkların kardeşliğine, eşitliğe, özgürlüğe ve bir arada yaşama kültürüne yapılan bir saldırı olarak gören TMMOB, faşizme ve gericiliğe karşı Türkiye‘nin aydınlık yüzünü savunmaya devam edecektir.

Sivas katliamını unutturmak isteyenlere inat; o gün yanan o aydınlık yüzlerin ışığını söndürmeye, emekçi sınıfların yeni bir dünya kurma yolundaki umutlarını yok etmeye çalışanlara inat TMMOB her 2 Temmuz‘da olduğu gibi bu yıl da dost örgütlerle birlikte omuz omuza duracak, alanlardan "Başka Bir Yaşam, Başka Bir Türkiye, Başka Bir Dünya" özlemini dile getirecektir.

Mehmet Soğancı
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

 


Okunma Sayısı: 865

Tüm TMMOB BASIN AÇIKLAMALARI »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.