ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     30 EYLÜL 2022 , CUMA

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

BASIN AÇIKLAMASI; 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

    Yayına Giriş Tarihi: 05.06.2013  Güncellenme Zamanı: 05.06.2013 10:48:51  Yayınlayan Birim: SAMSUN ŞUBE  
 

BASINA VE KAMUOYUNA

  

5 Haziran Dünya Çevre Günü

 

1972 yılında Stockholm kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında                  5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kabul edilmiştir.

41 yıldır kutlanan 5 Haziran Dünya Çevre Günü‘ne geldiğimizde ovalarımızda termikler, derelerimizde plansız programsız kurulan HES‘ler, ÇED süreçleri devre dışı bırakılarak yapılan projeler, Sinop‘ta ve Mersin‘de atıklarının ne olacağı konusunda bir bilgi sahibi olmadığımız nükleer santraller, 2B ile ormanlarımızın tahribatı gündemimizde hala yer almaktadır. Bu olumsuz çevresel durumların bir an önce giderilmesi ve çevresel tahribatın en aza indirilmesi konusunda görev üstlenen herkesin daha dikkatli olmasını temenni ediyoruz.

Biz çevre mühendisleri; Güçlü ve tek başına bir çevre bakanlığının olduğu, planlı bilim ve tekniğin ışığında şekillenen enerji politikalarının hayata geçtiği, merkezde ve taşrada çevre mühendisleri kadrolarının arttırıldığı, çevre görevlisi değil çevre mühendisi olarak çalışan saha mühendislerimizin olduğu, kentsel dönüşümün kentsel ranta dönüşmediği, kentlerimizin dokusuna uygun projelerin gerçekleştirildiği, yeşilin onur, mavinin gurur, çevrenin hayat kabul edildiği bir ülke umut ediyoruz.

Beraberce ve kardeşçe daha temiz bir dünyada yaşama arzusu içinde olan, ilimizde ve ülkemizin birçok ilinde demokratik haklarını sağduyuyu elden bırakmayarak kullanarak taksim gezi parkına sahip çıkan dostlarımıza selamlarımızı gönderiyoruz.

Çevre Mühendisleri Odası Samsun Bölge Temsilciliği olarak çevremize, ülkemize, yaşamımıza, sokağımıza, toprağımıza, suyumuza, yeşilimize, mavimize bilimin doğruları altında kararlılıkla sahip çıkmaya devam edeceğiz. Dünya Çevre Günü kutlu olsun.

Saygılarımızla.

    TMMOB

ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI

SAMSUN BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ


Okunma Sayısı: 812

Samsun Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.