ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     06 EKİM 2022 , PERŞEMBE

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

TAKSİM GEZİ PARKI EYLEMLERİ HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

    Yayına Giriş Tarihi: 03.06.2013  Güncellenme Zamanı: 03.06.2013 10:55:55  Yayınlayan Birim: ANTALYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 03.06.2013 10:52:05

Taksim Gezi Parkına sahip çıkıyoruz!

Taksim Gezi Parkındaki ağaçların kesilip betonlaştırılmasına karşı çıkılarak ortaya çıkan olaylar, çevresine ve kentine sahip çıkmanın bir sembolü olarak dalga dalga yurdun geneline yayılmış durumdadır. Yapılmakta olan gösterilerin nedenleri hakkında farklı değerlendirmeler olabilir ancak, "Gezi Parkı Olayı" birçok insanın ortak bir noktada, yani çevre duyarlılığında biraraya geldiği partiler üstü bir hal olması açısından son derece önemlidir.

Antalya Çevre Mühendisleri Odası olarak; 3-5 ağacın kesilmesi gibi basitleştirilerek yaklaşılan bakış açısından vazgeçilmesini, alanın ranta ve talana teslim edilmemesi gerektiğini ifade ediyoruz. Ayrıca göstericilere yapılan sert müdahalelerin derhal sona ermesini diliyoruz. Konuyla ilgili olarak yargının verdiği yürütmeyi durdurma kararına saygı duyulmasını ve halkın bu yöndeki hassasiyetlerinin dikkate alınmasını talep ediyoruz. Aşağılayıcı ve kışkırtıcı söylemler yerine bir an önce barışçıl ve bütünleştirici mesajlar verilmesini bekliyoruz. Öte yandan Taksim Gezi Parkı ile ilgili gösteri yapan tüm kesimlerin şiddet içermeyen, barışçıl eylemler çerçevesinde sağduyulu hareket etmelerini diliyoruz.

5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kabul edilen ve Çevre Haftası olarak ele alacağımız bu hafta münasebetiyle konunun daha dikkatle ele alınarak olaylardan ders çıkarılması gerekmektedir. Atatürk`ün daha Dünyada çevre meselelerinin konuşulmadığı dönemde bir ağacı kestirmemek için Yalova Köşkünü kaydırdığı nasıl unutulmadıysa, bugün Taksim Gezi Parkındaki ağaçların kesilmemesi için yapılanlar da unutulmayarak tarihimize geçecek ve onurlu bir çevre hareketi olarak yerini alacaktır.

Basına ve kamuoyuna duyurulur.

 

TMMOB Antalya Çevre Mühendisleri Odası


Okunma Sayısı: 470

Antalya Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.