ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     07 ARALIK 2022 , ÇARŞAMBA

   TEMSİLCİLİK GİRİŞ SAYFASITemsilcilik Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

GAZİANTEP`TE İŞ KAZASI!

    Yayına Giriş Tarihi: 01.02.2013  Güncellenme Zamanı: 01.02.2013 14:45:58  Yayınlayan Birim: GAZİANTEP ŞUBE  
 

30.01.2013 tarihinde bu defa da Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu Güneydoğu Galvaniz Fabrikası’nda patlama oldu.

30.01.2013 tarihinde bu defa da Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi‘nde kurulu Güneydoğu Galvaniz Fabrikası‘nda patlama oldu. Patlamada, 7 işçinin feci bir şekilde öldüğü, 13 işçinin ağır yaralandığı gelen bilgiler arasında.

Gerek patlamanın olduğu fabrikada ve gerekse Organize Sanayi Bölgesi‘nde çalışan işçi sayısının verilmemesi, çelişkili rakamlar dile getirilmesi, bölgede kayıt dışı, sigortasız, kaçak işçilerin yanı sıra Suriyeli mülteci işçilerin de çalıştırıldığı gösteriyor.

Ülkemizde denetimsizliğin had safhada yaşandığı, işçilerin fazla sürelerle çalıştırılmalarından dolayı yorgun oldukları düşünüldüğünde, yeni kazalar sonucu ölümlerin meydana gelebileceğini tahmin etmek zor değil.

Gaziantep‘te meydana gelen patlama, ülkemizde her yıl ortalama bin işçinin ölümüne, on binlercesinin sakat kalmasına yol açan iş cinayetlerinin faillerinin ve suç ortaklarının izini; patlayan bir tankta, çöken maden ocağında aramanın nafile bir çabadan öteye gitmeyeceğini bir kez daha göstermiştir.

Evet! Organize Sanayi Bölgeleri patlıyor, işçiler ölüyor. İstanbul Davutpaşa, Ankara OSTİM... Ve şimdi de Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi. Tüm bunlar yaşanırken kamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyoruz. Artık dur demenin zamanı geldi. Kendini sorumlu hisseden tüm kişi ve kuruluşları görevlerini yerine getirmelerini bekliyoruz.

Gaziantep‘te hayatını kaybeden işçilerin yakınlarına başsağlığı diliyor, yaralanan işçilere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.


Okunma Sayısı: 614

Gaziantep Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.