ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     27 EYLÜL 2022 , SALI

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

ODAMIZDAN ÜYELERİMİZE HUKUKİ DESTEK

    Yayına Giriş Tarihi: 21.03.2013  Güncellenme Zamanı: 03.02.2020 17:27:04  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Meslektaşlarımızın iş hayatında yaşadıkları hukuki problemler meslek örgütümüzün de problemleridir. Odamız, meslektaşlarımızın bireysel mücadelelerinde de yanlarında olacaktır.

 

ODAMIZDAN ÜYELERİMİZE HUKUKİ DESTEK

 

Meslektaşlarımızın iş hayatında yaşadıkları hukuki sorunlar, meslek örgütümüzün öncelikli çalışma konuları arasında yer almaktadır. Odamıza gelen bildirimlerde, meslektaşlarımızın çalıştıkları iş yerlerinde düşük ücret aldıkları, haksız yere işten çıkarıldıkları, sigortasız çalıştırıldıkları, çevre görevlisi ve iş güvenliği uzmanlığında bir takım sorunlar yaşadıkları görülmektedir. Oda Yönetim Kurulumuz, üye meslektaşlarımıza hukuki destek vermek için bir dizi çalışma yürütmektedir. Bu çalışmalardan biri de, meslektaşlarımızın bireysel mücadelelerinde yanlarında olabilmek adına, hukuki destek çalışmasıdır.

 

Bu kapsamda her hafta Salı günü saat 14:30 ile 17:30 saatleri arasında Genel Merkezimizde Hukuk Müşavirliğimizce ücretsiz hukuk müşavirliği desteği verilecektir. Hukuk müşavirliği hizmeti randevu usulü ile gerçekleştirilecek olup randevu almak için aşağıdaki formun doldurulması gerekmektedir.

 

Aşağıdaki başlıklar ile ilgili hukuki destek almak isteyen meslektaşlarımızın, HUKUKİ DESTEK TALEP FORMU‘NU DOLDURDUKTAN SONRA formu odamızın hukukdestek@cmo.org.tr adresine e-posta ile göndermeleri gerekmektedir. Gönderilen formlar en kısa sürede değerlendirilip üyemize geri dönüş yapılacaktır. 

Karşılıklı görüşme talep eden üyelerimize Genel Merkezimizce Salı günleri ile kısıtlı olmak kaydı ile yüzyüze görüşme için randevu verilebilecektir. Böylece meslektaşımız kendisine verilen saatte Oda Genel Merkezimize gelerek hukuk müşavirliğimizde görevli avukatlar ile yüz yüze görüşerek ücretsiz destek alabileceklerdir.  Randevusuz görüşme yapılmayacaktır. 

 

Telefon ile görüşme talep eden üyelerimiz, hukuk müşavirliğimizde görevli avukatlar tarafından Salı günleri saat 14:30 ile 17:30 saatleri arasında başvuru sırasına göre aranacaktır.

 

Odamız tarafından gerçekleştirilecek olan 6. dönem hukuk desteği 05.09.2016 tarihinden  itibaren başlayacak  olup 05.08.2017 tarihine kadar devam edecektir. 

Aşağıda çeşitli hukuki sorunlar konu itibari ile sıralanmış olup örnek niteliği taşımaktadır dolayısıyla bu konular dışındaki her türlü hukuki sorun için de başvuru yapılabilecektir.

 

·         İş akitleri ve işyeri personel yönetmeliğinin hazırlanması, mevcut olanların gözden geçirilip, gerektiğinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelikler çerçevesinde revize edilmesi,

 

·         İş davalarının açılmasının hukuki şartları konusunda bilgi verilmesi,

 

·         Haksız fesih sonucu işe iade davası açılması,

 

·         Fazla mesai davası,

 

·         Kıdem tazminatı davası,

 

·         İhbar tazminatı davası,

 

·         Yıllık izin ücreti v.s her türlü işçi alacağı davası,

 

·         İş kazası ve meslek hastalıklarından doğan maddi ve manevi tazminat davaları,

 

·         Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve SGK ile ilgili konularda hukuki ihtilafların çözüm yollarının saptanması,

 

·         Çeşitli tip sözleşmelerin hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verilmesi,

 

·         Ortaklık sözleşmesi,

 

·         Hizmet sözleşmesi,

 

·         İş sözleşmeleri,

 

·         Kamu Kurum ve Kuruluşları, noter ve adli makamlar nezdinde her türlü resmi yazı, müzekkere ve ihtarnameler hakkında gerekli cevabi yazıların hazırlanması hususunda dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verilmesi

 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, Çevre Mühendislerinin daha iyi şartlarda çalışması ve haklarını korumaları konusunda destek vermeye devam edecektir. 

 

HUKUKİ DESTEK TALEP FORMU İÇİN TIKLAYINIZ   

  


 

Dosyalar

(16 KB) (10.11.2016 15:12:01)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 5361

Tüm Gündem »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.