ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     01 TEMMUZ 2022 , CUMA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

ÇEVRESEL GÜRÜLTÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ VE YÖNETİMİ YÖNETMELİĞİ KAPSAMINDA VERİLECEK EĞİTİMLER İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

    Yayına Giriş Tarihi: 14.03.2012  Güncellenme Zamanı: 30.07.2012 13:56:27  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi hakkında verilen sertifikalar A -1, A-2, B-1 ve B-2 şeklinde dört tür halinde verilecektir.

 

Değerli Meslektaşlarımız,

Bilindiği üzere, Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği kapsamında ODTÜ SEM, İTÜ SEM, Başkent Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Birimi ve Fizik Mühendisleri Odası tarafından eğitimler verilmekteydi. 

Meslektaşlarımızın kendilerine ait meslek odasından yani ÇMO`dan bu eğitimleri alabilmeleri için Oda Yönetim Kurulumuz tarafından bir dizi çalışma başlatıldı ve bu çalışmalar tamamlanarak, doğrudan mesleki alanımıza giren bu konuda Odamız tarafından da eğitimlerin verilebilmesinin önü açıldı. 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası olarak Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği kapsamında verilecek eğitimler için protokol 5 Mart 2012 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetim Genel Müdürü Recep ŞAHİN ve Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Baran BOZOĞLU tarafından  imzalandı. 

Çevre Mühendisleri Odası olarak, meslek alanımızda olan bir konunun eğitim ve yönetim paydaşlarından olmanın, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın önemli bir hakkı olduğu kanaatindeyiz.

Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi hakkında verilen sertifikalar A -1, A-2, B-1 ve B-2 şeklinde dört tür halinde verilecektir. Temel eğitim ve saha ölçümleri (A-1) ve/veya Mühendislik Akustiği (A-2) ve/veya Endüstriyel Gürültü Rapor/Haritalama B-1 Tipi Sertifika ve/veya Ulaşım Sektörü Gürültü Haritalama B-2 tipi sertifikalar başlığı altından düzenlenecektir. 

Odamız üyelerinden gelen talepler doğrultusunda birimlerimizin bulunduğu bölgelerde eğitimlerimiz önümüzdeki günlerde düzenlenmeye başlayacaktır.

Odamızın 20. yılında, meslektaşlarımızla bu önemli gelişmeyi paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

Saygılarımızla,

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

10. Dönem Yönetim Kurulu

 

 


 

Dosyalar

(517 KB) (08.05.2012 17:22:06)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 1259

Tüm ÇMO Protokolleri »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.