ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     07 ARALIK 2022 , ÇARŞAMBA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI 16`NCI GENEL KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ

    Yayına Giriş Tarihi: 30.03.2022  Güncellenme Zamanı: 30.03.2022 17:17:23  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 30.03.2022 17:17:20

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası 16`ncı Genel Kurulu Sonuç Bildirgesi

 

İnsan faaliyetleri kaynaklı küresel iklim tahribatı; tüm canlıların yaşam alanlarını yok etmektedir. Bu etkiler ile mücadelede Çevre Mühendisleri Odası olarak kamusal alanların, doğanın, madenlerin, enerji kaynaklarımızın sermayeye peşkeş çekilmesine karşı etkili bir mücadele yürütmeye devam edeceğiz.

Dünyada ve özellikle ülkemizde yaşanmakta olan ekonomik kriz, başta çevresel etkileri azaltmaya yönelik kaynak aktarımını düşürmekte, tüm halkımızı yoksullaştırmaktadır. Beraberinde hükümetin uyguladığı belgelendirme, sertifikalandırma ile sahip olduğumuz lisans diplomamız hiçleştirilmekte, meslek alanımız daraltılarak farklı meslek gruplarına açılmaktadır. Mesleki teknik yetkinliklerimizin arttırılması, geliştirilmesi için Odamızın amaca yönelik eğitimlerinin yaygınlaştırılması hedeflerimiz içerisinde yer almaktadır.

Bilim Danışma Kurulu‘nun; tüm bu mesleki eğitimler, meslek alanımıza giren konularda görüşlerimizin oluşturulmasında, sempozyum, çalıştay vb. etkinliklerde fikirlerini öne çıkaracağız.

Üye aidiyetini ve Oda birimleri arasındaki koordinasyonu daha da güçlendireceğiz.

Odamız bilim ve tekniğin ışığında, TMMOB ilkeleri doğrultusunda, toplum yararını ön planda tutarak emekten yana haklı mücadelesine devam edecektir.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

 


Okunma Sayısı: 307

Tüm Duyurular »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.