ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     12 AĞUSTOS 2022 , CUMA

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ:SU AYAK İZİ

    Yayına Giriş Tarihi: 15.11.2021  Güncellenme Zamanı: 15.11.2021 13:21:39  Yayınlayan Birim: İZMİR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 15.11.2021 13:20:15

 

Değerli Üyemiz,

 

Şubemiz İklim Değişikliği,Enerji ve Sürdürülebilirlik Komisyonu tarafından 19 Kasım 2021 tarihinde, "Su Ayak İzi " konusu ile çevrim içi söyleşidüzenlenecektir.

 

Etkinliğe katılmak isteyenlerin 18 Kasım saat 18.00 e kadar https://forms.gle/SaVTsFjt826knHy58 adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

 

Bağlantı adresi etkinlik öncesinde katılımcılar ile paylaşılacaktır.

 

Odamıza kayıtlı firmaların ve üyelerimizin faaliyet gösterdiği karbon ayak izi, su ayak izi ve sürdürülebilirlik konularında etkinliklerimiz devam edecektir.

 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi

 

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ:SU AYAK İZİ

 

Tarih/Saat : 19 Kasım 2021, 10:30

 

Konuşmacı:

Işıl TİMUROĞLU

Çevre Mühendisi/Sürdürülebilirlik Uzmanı

 

Konuşmacı Özgeçmişi:

 

Işıl Timuroğlu Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunudur.Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (UNFCCC) tarafından yetkilendirilmiş uluslararası kuruluşlarda (DOE) görev alan Işıl Timuroğlu, Türkiye`nin ilk lokal karbon denetçilerindendir. Kendisi, karbon kredisinden yararlanmak üzere geliştirilen 130`dan fazla emisyonazaltım projesinin (CDM, GS, VCS, SocialCarbon) onaylanmasında ve doğrulanmasında görev almıştır.

Işıl Timuroğlu, Türkiye`nin ilk lokal ISO 14064 denetçilerinden ve eğitmenlerinden olup birçok kurumsal firmanın ISO 14064 kapsamında hazırlanan ilk sera gazı envanter raporunu doğrulama tecrübesine sahiptir. Yıllar içeresinde birçok kuruluşun sera gazı envanter raporunun doğrulamasında ve onaylanmasında görev almış ve bu konuda birçok eğitim vermiştir. Ayrıca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen Baş Doğrulayıcı Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Işıl Timuroğlu, su ayak izi konusunda yerel kapasite gelişimine katkı sağlamak için bu konuda Türkiye`de ilk eğitimin açılmasını sağlamış ve aynı zamanda Türkiye`nin ilk lokal Su Ayak İzi doğrulayıcısı olarak kalifiye olmuştur. Su ayak izi konusunda çalışma yapan öncü firmalara hizmet ve eğitim vermiştir.

Sürdürülebilirliklerini saydam bir şekilde raporlamak amacıyla, CDP İklim Değişikliği ve CDP Su programlarına cevap veren kuruluşlarının şeffaflıklarını ve güvenirliliklerini arttırmak için başvurdukları doğrulama çalışmalarında görev almıştır.


Okunma Sayısı: 78

İzmir Şube Kaynaklı Duyurular »
Tüm Duyurular »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.