ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     07 AĞUSTOS 2022 , PAZAR

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI KONTROLSÜZCE YANAN BU KÖMÜR ALANINDAN KAYNAKLI CO2 VE SO2 PARAMETRELERİNİN OLUŞTURDUĞU HAVA KİRLİLİĞİ VE RİSKLERİ KONUSUNDA HALKA UYARI VE BİLGİLENDİRME DUYURUSU YAPMALIDIR.

    Yayına Giriş Tarihi: 05.08.2021  Güncellenme Zamanı: 05.08.2021 11:32:34  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 05.08.2021 11:32:26

 

Büyük Endüstriyel Kaza mevzuatına göre Kemerköy Termik Santrali‘nin yanıyor olması "büyük endüstriyel kaza" olarak adlandırılır.

Yurdun en yoğun orman alanında faaliyet gösteren Kemerköy Termik Santrali‘nin ve yakıtının sağlandığı kömür depo alanının olası yangına karşı acil eylem planına sahip olmadığı, santralde ve kömür depo alanının yanması ile ortaya çıkmıştır.

Yıllardır mevzuata aykırı izin ve lisanslarla halkı zehirleyen Kemerköy Termik santrali ve kömür stok sahasında kontrolsüzce yanan kömürün çevreye zararı yeni bir faciadır.

Limak tarafından işletilen Kemerköy Termik Santrali yetkilileri günlerdir süren yangına rağmen kömür stoklarını ortadan kaldırmayarak, suç işlemişlerdir. Buna göz yuman siyasi irade de bu suça ortak olmuştur.

Kontrolsüzce yanan kömürün çevresel zararları ile ilgili sorumlu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Limak yetkilileri halka açıklama yapmakla yükümlüdürler.


 


Okunma Sayısı: 93

Tüm Haberler »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.