ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     06 EKİM 2022 , PERŞEMBE

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ: KENTSEL DÖNÜŞÜM VE BİNA YIKIMLARINDA ASBEST VE TEHLİKELİ ATIK YÖNETİMİ

    Yayına Giriş Tarihi: 17.04.2021  Güncellenme Zamanı: 17.04.2021 16:25:17  Yayınlayan Birim: İZMİR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 17.04.2021 16:25:12

Değerli Üyemiz,

 

Şubemiz tarafından 22 Nisan 2021 tarihinde, " Kentsel Dönüşüm ve Bina Yıkımlarında Asbest ve Tehlikeli Atık Yönetimi " konusu ile çevrim içi söyleşi düzenlenecektir.

 

Söyleşiye katılmak isteyenlerin 22 Nisan saat 15.00 e kadar https://forms.gle/YDNy8bXrqmEQzcDB6 adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

 

Söyleşi bağlantı adresi etkinlik öncesinde katılımcılar ile paylaşılacaktır.

 

Saygılarımızla.

 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi

 

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ:  KENTSEL DÖNÜŞÜM VE BİNA YIKIMLARINDA ASBEST VE TEHLİKELİ ATIK YÖNETİMİ 


Tarih/Saat : 22 Nisan 2021 Perşembe, 21:00

Konuşmacılar:

Kentsel Dönüşüm Ve Bina Yıkımlarında Asbest Ve Tehlikeli Atık Yönetimi

Özge MUTAF ERBULUNDU/Çevre Mühendisi/Asbest Söküm Uzmanı

Asbest ve Tehlikeli Atıkların  Bertarafı

Mehtap AKKAYA ÇATKIN /Çevre Mühendisi


Konuşmacı Özgeçmişi:

 

Özge MUTAF ERBULUNDU

 

Akdeniz Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü 2006 mezunudur. İş hayatına 2006 yılı Haziran ayında Serdar Mühendislik şirketinde başlamış olup, ÇED Raporu ve Katı Atık Uygulama Projeleri Hazırlanması, Hava Kalitesi Modellemesi ve tüm Lisanslandırma süreçlerinin takibi konularında görev yapmıştır.

 

2009 yılında Çimentaş Grup bünyesinde yer alan Süreko Atık Yönetimi Kalite, Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği Şefliğinin yanı sıra, ilk iki yıl Üretim Şefliğini de beraberinde yürütmüştür. 2015 yılında Recydia Atık Yönetimi`nde Çevre ve Kalite şefi olarak görevine devam ederek, grup bünyesinde yer alan şirketlerinin Entegre Yönetim Sistemi takibi ve yönetimi, mevzuata uyum süreçleri, tüm yasal belge, izin ve lisans takibi, ADR Sürecinin kurulumu ve Çevre Yönetim Birimi Koordinatörlüğü Haziran 2017 tarihine kadar yürütmüştür. 

 

2015 yılından itibaren Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından "Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı" olarak yetkilendirilmiş olup, 2017 Yılında Kaymaz TMGDK Kurucu Ortağı olarak bir çok kurumsal firmaya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmeti vermeye devam etmektedir. 

 

Ayrıca 2017 yılında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen "Asbest Söküm Uzmanı" ünvanı ile Petkim Aliağa ve diğer kurum ve kuruluşlarda asbest söküm uzmanlığı ve asbest inceleme ve raporlama faaliyetlerini yerine getirmiştir.


Çevre Mevzuatı ve atık yönetimi (tehlikeli atıklar, asbest atıkları vb.) konusunda tecrübe sahibi olan Özge Mutaf Erbulundu, aynı zamanda Tehlikeli Atık Sınıflandırma Eğiticisi, Patlamadan Korunma Dökümanı Hazırlayıcısı, B sınıfı iş güvenliği uzmanı ve Çevre görevlisidir.

 

Mehtap Akkaya ÇATKIN

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü 2004 mezunudur. 2004-2006 yılları arasında aynı üniversitede Coğrafi Bilgi Sitemleri Bölümünde Yüksek lisansını tamamlamıştır. İş hayatına 2006 yılında madeni yağ geri dönüşüm sektöründe başlamış olup, 2009 yılından bu yana Çimentaş Grup bünyesinde yer alan Süreko Atık Yönetimi şirketinde sırasıyla, Atık ve Çevre Mühendisi, Atık ve Çevre Uzman Mühendisi, 2017 yılından bu yana ise yine aynı firmada Atık ve Çevre Şefi olarak görevini sürdürmektedir.

 

Çevre Mevzuatı, ve Atık yönetimi konusunda tecrübe sahibi olan Mehtap Akkaya Çatkın, endüstriyel tehlikeli ve tehlikesiz atıkların toplanması taşınması geri kazanım/bertarafı, Alternatif Hammadde ve Alternatif Yakıtların temini, konularında çalışmaya devam etmektedir. Aynı zamanda Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı, B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ve Çevre görevlisidir.

 


Okunma Sayısı: 79

İzmir Şube Kaynaklı Duyurular »
Tüm Duyurular »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.