ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     04 MART 2021 , PERŞEMBE

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

ŞUBE BAŞKANIMIZ SEVİM YÜRÜTEN ATIKSULARDA KORONAVİRÜS TESPİTİ, ÜLKEMİZDE YAPILAN ÇALIŞMALAR VE ERKEN UYARI SİSTEMİNE DAİR AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

    Yayına Giriş Tarihi: 24.12.2020  Güncellenme Zamanı: 25.12.2020 14:24:25  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 25.12.2020 14:21:51

 

22.12.2020 tarihinde Şube Başkanımız Sevim YÜRÜTEN, Line TV ile gerçekleştirdiği röportajda; atıksularda koronavirüs tespiti, ülkemizde yapılan çalışmalar ve Erken Uyarı Sistemi konularına değinmiştir.

Tarım ve Orman Bakanlığı`nın başlattığı, Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge ALPARSLAN KOCAMEMİ hocamızın bilimsel danışman ve proje yürütücüsü olarak görev aldığı ve pandeminin bölgesel düzeydeki dağılımının ortaya konduğu projeden bahseden YÜRÜTEN, "Yeni Tip Koronavirüsün Atıksularda Tespiti ve Erken Uyarı Sistemi Çalışmaları" nın devam ettiğini, rutin analizler için Bursa`nın da içinde bulunduğu 22 pilot şehir belirlendiğini belirtmiştir.

Bursa`da da Kentsel Atıksu Arıtma Tesislerinin giriş ve çıkışlardan numuneler alınarak analizlerin yapıldığı proje için atıksularda SARS-COV-2 takibinin salgın dinamiklerinin tespitinde önemli olduğunu ve atıksulardaki koronavirüs yükü ile vaka sayıları arasında bağlantı sağlanması açısından erken uyarı sisteminin kurulmasının amaçlandığını vurgulamıştır.


 


Okunma Sayısı: 12

Bursa Şube Kaynaklı Basında Odamız »
Tüm Basında Odamız »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.