ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     21 NİSAN 2021 , ÇARŞAMBA

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

KADIN MÜHENDİSLERİN ÇALIŞMA YAŞAMINDA KARŞILAŞTIĞI SORUNLAR KONULU ONLİNE SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 30.11.2020  Güncellenme Zamanı: 30.11.2020 12:49:10  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 30.11.2020 12:44:49

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi‘nin pandemi sürecinde gerçekleştirdiği online söyleşilerin on dokuzuncusu; kadın mühendislerin çalışma yaşamında karşılaştığı sorunları konulu söyleşimizi 12 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirdik.

İstanbul Şube YK üyesi Çağla Aydın moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide çeşitli çalışma alanlarından çevre mühendisi kadınlar karşılaştıkları zorlukları ve bu zorlukların üstesinden gelmeye dair çözüm önerilerini tartıştılar.

Etkinlikte ilk sözü Zuhal Altaş alarak genç kadınların eğitim hayatında ve iş arama süreçlerinde yaşadığı zorlukları anlattı. Ardından söz alan Banu Ekiz ise özellikle şantiye hayatında hem erkek meslektaşlarının yaşattığı zorluklardan hem de kadın meslektaşlarla kadın dayanışması örülemeyen durumların iş ortamına etkilerinden bahsetti. Etkinlikte son sözü alan Dilek Yüksel, kadın yoğun bir sektör olarak danışmanlık sektöründe kadınların yaşadığı görünmeyen cinsiyet ayrımcılığına dikkat çekti. Yine pandemi sürecinde esnek çalışma/evden çalışma gibi durumların kadınların gündelik yaşamındaki iş yükünü arttırdığını belirtti. Kadınların evde uzaktan çalışma süresince mesaileri devam ederken, ev işi ve çocuk bakımı gibi işleri aynı anda sürdürmek zorunda kalmaları gibi yaşanan somut durumlara değindi.

Konuşmaların ardından etkinlik çevre mühendisi kadınların yaşadığı sorunlar ve kadın dayanışması örgütlemenin önemi üzerine gerçekleşen sohbetle devam etti.

Söyleşi izlemek için buraya tıklayınız.

 


Okunma Sayısı: 8

İstanbul Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.