ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     16 AĞUSTOS 2022 , SALI

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

BARO BAŞKANLARININ DEMOKRATİK YÜRÜYÜŞ HAKKI ENGELLENMEMELİ!

    Yayına Giriş Tarihi: 23.06.2020  Güncellenme Zamanı: 23.06.2020 11:24:17  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

 

Tüm tartışmalardan bağımsız, yaşadıkları kentteki avukatları temsil eden baro başkanlarının görüşlerini topluma duyurmak için yapmak istedikleri, güvenlik problemi yaratmayan, mesafesi metrelerle ölçülen bir yürüyüşü engellemek sadece sorunları büyütür.

Demokratik katılım sadece milletvekili seçimleri veya belediye başkanı seçimleri ile olmaz. Her birey ve/veya bireyleri temsil eden kurumlar görüşlerini hukuk çerçevesinde dile getirebilmelidirler. Yöntemler farklılık gösterebilir.

Baro başkanlarının gece boyu dışarıda, yağmur altında kalması, aynı zamanda güvenlik güçlerinin de bu anlam vermekte zorlandığımız engelleme nedeniyle ailelerinden uzakta kalmaları toplum vicdanını zorluyor.

Baroların yapısındaki kanun değişikliği sadece avukatları değil tüm adalet sistemini, toplumun tamamını etkileyecek düzeydedir. Bu nedenle konunun herkesin görüşlerini paylaşabileceği bir zeminde tartışılması sağlanmalıdır. Ancak bu şekilde ülkemizin geleceğini etkileyecek bir konuda doğru yaklaşımı bulabiliriz. Meslek kurumları toplumdan bağımsız değildir.

Dr. Baran BOZOĞLU

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı


Okunma Sayısı: 77

Tüm Basın Açıklamaları »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.