ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     16 OCAK 2021 , CUMARTESİ

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE!

    Yayına Giriş Tarihi: 30.04.2020  Güncellenme Zamanı: 30.04.2020 15:59:51  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Bir süredir iş ilanı yayımlanan sitelerde; Çevre Mühendisi veya diğer mühendislik dallarında yönelik çalıştırılmak-kullanılmak üzere diplomanın kiralanması veya personel ihtiyacı amacıyla duyuruya çıkan şüpheli firma ilanlarına rastlanılmaktadır.

Bir süredir iş ilanı yayımlanan sitelerde;  Çevre Mühendisi veya diğer mühendislik dallarında yönelik çalıştırılmak-kullanılmak üzere diplomanın kiralanması veya personel ihtiyacı  amacıyla duyuruya çıkan şüpheli firma ilanlarına rastlanılmaktadır.

Söz konusu ilanlarda iş arayan kişilerden diplomalarını göndermeleri, hesaplarına para yatırmaları talep edilmektedir.

Şüpheli ilanlarda firma adı belirli periyodlarla değiştirilerek; kamu kurumlarından alınan ihalelerde çalıştırılmak üzere Çevre Mühendislerine ihtiyaç duyulduğu belirtilmekte, maaş bordrolarının TMMOB`un belirlediği brüt ücret olan 5000 TL üzerinden yatırılacağı, bu sebeple fazla paranın firma tarafından geri çekileceği bildirilerek kişilerin kendi adlarına açılmış banka hesap numaraları ve şifreleri talep edilmekte, bireysel emeklilik sigortası yapılacağı bildirilerek hesaba para yatırmaları  talep edilmektedir. Firma ilanları ile talep edilen belgelerin gönderimi için  ise firma adresi verilmeyerek kargo firmasının şube adresi verilmektedir.

Üyelerimizin;  diploma veya istenilen herhangi bir  belgeyi personel arayan firmaya dair  sorgulama yapmadan iletmemeleri ve herhangi bir sebeple para yatırmamaları, bu tarz firmalara karşı   dikkatli olmaları hususunda bilgilerini rica ederiz.

Saygılarımızla,


Okunma Sayısı: 30

Tüm Gündem »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.