ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     21 NİSAN 2021 , ÇARŞAMBA

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

İSKİ ATIKSU DAİRE BAŞKANLIĞINA ZİYARET VE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR

    Yayına Giriş Tarihi: 11.03.2020  Güncellenme Zamanı: 11.03.2020 14:40:07  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 11.03.2020 14:26:05

10.03.2020 Tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İSKİ Atıksu Daire Başkanlığına, ÇMO İstanbul şube yönetimi tarafından düzenlenen ziyaret ve görüşme gerçekleşmiştir.

İSKİ Atıksu Daire Başkanı Mahmut Kahraman ve yedi kişilik mühendis grubu ile Odamız Yönetim kurulu üyeleri Meded Güney, Dilek Yüksel, Alt Yapı Komisyonu Başkanı Akan Çelik ve Su Atıksu Komisyon üyesi Selahattin Beyaz tarafından yapılan görüşmeler verimli bir bilgilendirme şeklinde gelişmiştir.

Şubemiz tarafından hazırlanan ekte bulunan " Hecinler Köyü Katı Atık Tesisleri İnceleme Raporu " ve " Melen havzası Güncel Durum inceleme raporu "  değerlendirilerek yapılan görüşmede; Syn Mahmut KAHRAMAN tarafından, İstanbul Su Kaynağı Melen havzasında Atıksu‘ların ve Atıksu Arıtma Sistemlerinden deşarj edilen Arıtılmış suların havza dışına çıkarılması ile ilgili  kanalizasyon sistemleri hakkında bilgilendirmede bulunmuş olup, Melen havzasının her türlü kirliliğe karşı korunacağını belirtmişlerdir.

Şubemiz temsilcileri tarafından; Hecinler Köyünde bulunan Düzce Düzenli Çöp Depolama tesisinin havzaya yakın olması, süzüntü sularının havzaya karıştığı, bölgenin Mikroorganizma kaynaklı yaşam alanlarında sağlığı tehdit ettiği, koku kaynağının yerleşim alanına çok yakın olması nedeni ile köyün yaşanmaz hale geldiği belirtilmiştir.

 İSKİ yetkilileri konu ile ilgili çalışma yaptıklarını sahada yapacakları incelemeler ile kurum içi diğer birimler ile görüşerek sorunların en kısa sürede çözeceklerini ve şubemiz süreçlerden bilgilendirileceğini belirtmişlerdir.

Konu ile ilgili şubemiz çalışmalarına devam edecek, gerek İstanbul halkının sağlıklı suya erişimi, gerekse havza içinde bulunan Hecinler Köyü yaşam alanını tehdit eden Katı Atık tesisinin yaşam alanı dışına çıkarılması ile ilgili süreçlerin takipçisi olacağız.

 

 

 

 


 

Dosyalar

DÜZCE HECİNLER KÖYÜ KATI ATIK BERTARAF TESİSİ TEKNİK İNCELEME RAPORU (3512 KB) (11.03.2020 14:15:58)

MelenRapor (1104 KB) (11.03.2020 14:17:19)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 111

İstanbul Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.