ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     21 NİSAN 2021 , ÇARŞAMBA

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

İBB KANAL İSTANBUL ÇALIŞTAYINA KONUŞMACI OLARAK KATILDIK.

    Yayına Giriş Tarihi: 11.01.2020  Güncellenme Zamanı: 11.01.2020 17:24:28  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 11.01.2020 17:23:10

İBB`nin düzenlediği "Kanal İstanbul Çalıştayı``nda "Çevresel Boyut, Su ve Ekoloji" oturumu yapıldı. Oturumda akademisyenler ve meslek odaları temsilcileri konuyu farklı açılardan ele aldı.

Oturumda Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Su ve Atıksu Komisyonu Başkanı Selahattin Beyaz projenin su havzaları ve yeraltı su kaynaklarına etkisini anlattı.

Beyaz, ‘proje kapsamında hep su üzerinde duruyoruz ama aslında havalimanı, kanal ve yeni şehir birlikte ele alınmalı. Bu üç proje de havza alanlarında yer alıyor. Sazlıdere Barajı yok olacak evet ama aslında havzası da yok olacak‘ dedi.  Sazlıdere, oldukça önemli bir kaynak olduğunu belirten Selahattin Beyaz, ‘2011 yılından bugüne kadar Kanal projesi yakınlarında kentleşmenin arttığını görebiliyoruz, Kentin su havzaları sükse projeleri uğruna yok edilmesi kabul edilebilir bir şey değildir. Havalimanına engel olamadık ancak bari bunu engel olalım."   diyerek sunumuna son verdi.


Okunma Sayısı: 146

İstanbul Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.