ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     19 EYLÜL 2020 , CUMARTESİ

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

ÇMO ODA YÖNETİM KURULU BAŞKANI DR. BARAN BOZOĞLU GÖÇ VE YERİNDEN EDİLME ÜZERİNE KONUŞTU

    Yayına Giriş Tarihi: 24.12.2019  Güncellenme Zamanı: 24.12.2019 15:20:03  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 24.12.2019 15:15:22

 

25-26-27 Kasım 2019 tarihlerinde Gaziantep‘te "Göç ve Yerinden Edilmeye Yönelik Yerel Çözümler Uluslararası Forumu" gerçekleştirildi.

Foruma, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ve Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ile birlikte Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği, Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı ev sahipliği yaptı. Forum‘a Odamızı temsilen OYK Başkanı Dr. Baran BOZOĞLU ve Gaziantep İl Temsilciliği Yönetim Kurulu üyeleri katılım sağladı.

Sn. BOZOĞLU konuşmasında: Göç yoğunluğu olan Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye gibi bölgelerdeki güncel çevre sorunlarını, alt yapı eksikliklerini ve mültecilerle birlikte göçün bu kentlerde büyüyerek çevresel problemlerini artıracağını dile getirdi. Bu konuda hazırlık yapılması gerektiğini belirterek aynı zamanda bu bölgedeki hava kirliliğine dair Odamız Hava Kirliliği Raporu 2018‘deki verileri paylaşarak oldukça verimli bir toplantı gerçekleştiğini ifade etti ve Forumun sonuç bildirgesine çevre ve iklim konularının eklenmesinin önemini vurguladı.

UNDP Türkiye‘den söz konusu Forum için gelen davet mektubu ile Odamızın yapacağı nice uluslararası faaliyet için önemli bir adım olması ile Odamızı uluslararası alanda etkinleştirdiğimizin sevincini paylaşıyoruz.


 


Güncellenme Zamanı: 24.12.2019 15:15:52

Okunma Sayısı: 199

Tüm Haberler »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.