ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     21 NİSAN 2021 , ÇARŞAMBA

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

MMŞP GÜNCEL SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ İSTANBUL YEREL KURULTAYINA KATILDIK

    Yayına Giriş Tarihi: 03.12.2019  Güncellenme Zamanı: 03.12.2019 12:00:30  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 03.12.2019 11:43:56

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Güncel Sorunları ve Çözüm Önerileri İstanbul Yerel Kurultayı, 3 Kasım 2019 tarihinde, Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi`nde gerçekleştirildi.

Yerel Kurultayın açılış konuşması, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Tores Dinçöz tarafından yapıldı. Kurultayın mühendis, mimar ve şehir plancılarının temel ve güncel sorunlarını tespit etmek ve bu sorunlara kalıcı birer çözüm üretmek amacıyla gerçekleştirildiğini ifade eden Dinçöz, "Mesleki sorunlarımız, ülkemizin ve halkımızın sorunlarından bağımsız olarak düşünülemez. Bu nedenle TMMOB ve üyelerinin, kamunun çıkarlarını korumak için üstlenmesi gereken sorumluluk giderek artmaktadır. Ülkemiz, halkımız, mesleğimiz ve geleceğimiz için çıkış yolu, tespit edilen sorunlara birlikte, dayanışma ile çözümler üretmekten geçmektedir." dedi.

Tores Dinçöz`ün ardından TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Cevahir Efe Akçelik`in yaptığı çerçeve sunumunda; kriz, işsizlik, mobbing, KHK ihraçları gibi konu başlıklarına değinildi. Akçelik, mühendis, mimar ve şehir plancılarının sorunlarının çözümü noktasında, dayanışmanın önemini vurgularken, "Çıkış yolumuz tespit edilen sorunlara birlikte, dayanışma ile çözümler üretmekten geçmektedir. Tüm meslektaşlarımızı, sorunlarımızın çözümü için birlikte üretmeye, birlikte karar almaya ve birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz." şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 


Okunma Sayısı: 30

İstanbul Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.