ANA SAYFAAna Sayfa   BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri   BAĞLANTILARBağlantılar   SİTE HARİTASISite Haritası   SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama          ENGLISHEnglish        Üye Girişi

     26 OCAK 2022 , ÇARŞAMBA

 

Çalışma Raporu

Gazete Pedi

Yayınlar

Gazete ÇMO

Gazete ÇMO
SAYI: 2018/Ocak

Tüm Sayılar »

 
 

Çevre Bilim ve Teknoloji

Çevre Bilim ve Teknoloji
SAYI: 2019/MAYIS 16

Tüm Sayılar »

 
 

Öğrenci Bülteni

Öğrenci Bülteni
SAYI: Ocak-Şubat 2012 2

Tüm Sayılar »

 
 

 
 » KİTAPLAR

 
KURAKLIK VE SU KANUNU ÇALIŞTAYI

Tüm Kitaplar »

 
 

LPG YENİLEME (VİZE) İŞLEMLERİ

 

LPG SORUMLU MÜDÜR BELGESİ YENİLEME İŞLEMLERİ 

 

15/12/2016 tarih ve 29919 sayılı resmi gazete‘de EPDK tarafından yayımlanan yönetmelik ile vize şartı aranmaz ibaresinden dolayı değiştirilen uygulamaya göre, düzenlenen belgeler, sözleşme süresinin ve LPG Sorumlu Müdür eğitim süresinn bitiş tarihine istinaden düzenlenecektir. LPG Sorumlu Müdür belgelerinin bitiş tarihine kadar vize/yenileme için gönderilmesi gerekmemektedir.  

 

(2022 yılı) 75 TL belge yenileme ücreti

 

İşlemlerin gerçekleşebilmesi için  gerekli evraklar;

  • 1 adet vesikalık fotoğraf ((son 6 ay içerisinde LPG Sorumlu Müdür Belgesi için vesikalık fotoğraf göndermiş olanların göndermeleri gerekmemektedir.)

  • En son düzenlenmiş Sorumlu Müdürlük belgesinin aslı,

  • SSK hizmet dökümleri : Sorumlu Müdürün, Sorumlu olduğu Otogaz İstasyonu tarafından asgari ücretin altında olmayacak şekilde sigorta primlerinin her ay düzenli yatırılması gerekmektedir. Vizeye gelen belgeye ait tüm SSK hizmet dökümleri istenilmektedir. SSK prim ödemeleri Sorumlu Müdürün istasyonda çalışma gün sayısı ile bağlantılı olamaz. Çalışma günü 30 gün gösterilmesi zorunlu değildir. Belgede adı geçen istasyon ve belgedeki istasyon adresi tarafından SSK prim ödemelerinin yatırılması gerekmektedir. Tarafımıza gönderilen SSK dökümlerindeki firma ismi ve adresi, belgedeki isim ve adresle uyuşmuyorsa yenileme yapılamaz.

       Bir firmanın birden çok şubesi olabilir ve Sorumlu Müdür bu firmanın herhangi bir şubesinde  Sorumlu Müdürlük yapıyor olabilir. Bu gibi durumlarda Sorumlu Müdürün, Sorumlu olduğu (sözleşmede yazılı olan adres) istasyon adresi üzerinden sigortası yatması gerekir. Eğer Sorumlu olunan istasyonun Sigorta yükümlülüğü yok ise, sadece Merkezin sigorta yükümlülüğü var ise Firmanın merkezinden de SSK prim ödemeleri yatırılmış olabilir.

Fatura kesilecek ise: Eğer LPG Sorumlu Müdür, faaliyet alanında LPG Sorumlu Müdürlük ekli bir firma sahibi, ortağı yada resmi çalışanı ise Otogaz istasyonuna firma üzerinden LPG hizmeti karşılığı fatura keselebilir. Böylece Otogaz istasyonu Sorumlu Müdüre sigorta yaptırmak zorunda değildir. Bu durumda yenileme işlemi için firmadan bağkur kaydı yada firmadan yatan ssk hizmet dökümleri ve Otogaz istasyonuna her ay asgari ücret üzerinden kesilen faturaların fotokopileri taramıza gönderilmesi gerekir.

 

  • Sorumlu Müdürlük Sözleşmesi : Eğer daha önce tarafımıza gönderilmiş olan sözleşmenin süresi bitmiş ise yenileme yapılırken yeni sözleşmenin aslı belgeler arasında yer alması gerekmektedir. Sözleşme süresi bitmemiş olan ve Odamızda mevcut olan sözleşmeler istenilmemektedir.

 

Ücret :

   (2022 yılı) 75 TL belge yenileme ücreti

* Sorumlu Müdürlük vizesi yapılacak olan belge sahibi üyemizin Odamıza üye aidat borcunun olmaması gerekmektedir.

 

Bir önceki senenin veya daha önceki senelerin onayı yapılmamış belgelere, geriye dönük onay işlemi yapılamaz.

Onay işlemleri için başvurularınızı, yeni belge düzenlenecek olması sebebiyle sadece Çevre Mühendisleri Odası Genel Merkez‘e yapmanız gerekmektedir. Bu aşamada Şube yada Temsilciliklerimizden işlem yapılamamaktadır.

Ücret ödemelerini aşağıdaki hesaba yatırılması posta,kargo vs. ile gönderilen belgeler içerisine yatırılan ücret dekontunun fotokopisinin eklenmesi gerekmektedir.

İstenilen evraklar e-posta yolu ile gönderilemez. 

 

Şube ve Temsilciliklerimizde üyelik ve belge ücretleri nakit olarak tahsil edilememektedir.

 

 Adres: Kocatepe mahallesi Hatay 2 sokak 24/17 Kızılay Çankaya ANKARA 

 

 PTT Hesap numarası : 103694


Banka

Şube Kodu

Hesap Numarası

IBAN

TÜRKİYE İŞ BANKASI MEŞRUTİYET ŞUBESİ

4213

744794

TR830006400000142130744794


 


 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.